| Roxana_2583 a întrebat:

Va place cand parteneru sau partenera este geloasa?(nu gelozie obsesiva). V-ar atrage? vi se pare comic?

Răspuns Câştigător
| Ana a răspuns:

Imi place cand e gelos, ca imi demonstreaza ca ma iubeste cu adevarat.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Detest visceral atitudinea de tipul acesta. Dacă aş deveni gelos pe ea ar fi o dovadă de neîncredere din partea mea şi exact la fel aş interpreta şi eu dacă aş vedea accese de gelozie din partea ei.
Asta e frumuseţea relaţiilor lungi şi serioase căci imediat la orice tentaţie de gelozie apare întrebarea "mai stătea cu mine dacă-i ardea de altul/alta?".
Şi-n plus, am convenit de la începutul relaţiei ca dacă cumva unul dintre noi găseşte pe altcineva şi vede în el/ea ceva "mai bun" să ne anunţăm unul pe altul.
Eu personal mai bine m-aş simţi (dacă se poate să te simţi bine la o astfel de fază) dacă mi-ar spune verde-n faţă decât dacă aş afla din altă parte.
Gelozia eu zic că e subiect de tensiune în relaţie. Avem amândoi vieţi profesionale tensionate. Iaca o tensiune în plus mai lipsea!

Gelozie(de orice fel) = prostie.

| catthshshshs a răspuns:

Nu este gelos de felul lui si nici nu mi l-as dori asa! Inseamna ca nu are incredere in mine si nu m-as simti bine in postura asta.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Sincer, imi place cand e asa un pic gelos pentru ca asta inseamna ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda, dar daca e excesiv de gelos nu.

| yanny`s a răspuns:

Ador cand il vad asa gelos, grijuliulaughing
:X:X:X

| Alina_5575 a răspuns:

Da, am un prieten foarte gelos si imi place dar nu chiar tot timpul.
Simt ca ma iubeste, ca nu isi doreste sa ma piarda atunci cand este gelos.

| iuliaoprea a răspuns:

Nu mi se pare normala atitudinea gelos-posesiv. Dar gelos sweet, cum e boyfriendul meu... e cute:X te face sa te simti apreciata intr-un fel

| osram a răspuns:

Mi-ar place foarte mult, m-ar atrage pentru ca as vedea ca tine la mine si ca ma iubestewinking

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Nu inseamna ca are o problema