| mlydAk a întrebat:

Am si eu o intrebare..este normal sa faci dragoste dupa 2-3 luni de relatie?!

Răspuns Câştigător
| NeverG1v3Up a răspuns:

Lumea noastra de astazi a adus 'normalitatea' la cu totul alte praguri decat ar trebui sa fie.

Sunt o multime de persoane care fac dragoste de la prima intalire... pentru ei este normal.

Normalitatea insa, asa cum este ea in ea insasi, si cum a lasat-o Dumnezeu sa fie, iti va spune ca actul sexual nu ar trebui sa existe inainte de casatorie. Si asa a fost pana cu nu mult timp in urma. Oamenii care se respectau, tineau la lucrul asta.

Virginitatea ta, fie ca esti fata sau baiat, e cel mai pretios cadou pe care il poti oferi sotului sau sotiei tale.

Astazi insa, oamenii, tinerii in special sunt manipulati grosolan prin televiziune, muzica, ziare, vedete. etc. Si asa am ajuns sa credem ca ce se intampla la televizor, in cancan, in videoclipurile lui Miley Cirus, reprezinta normalitatea.

Am o prietena de 1 an si jumatate si nici macar n-am sarutat-o pe buze... De ce? Pentru ca sunt o multime de alte modalitati in care imi pot exprima dragostea! O data ce ai trecut la partea fizica, incepi sa ignori alte aspecte mult mai importante ale unei relatii, cum ar fi comunicarea.

As putea sa scriu 10 pagini cu privire la convingerile mele in acest domeniu, si de ce cred ca e un lucru nobil, si nu o dovada de fanatism religios, ca cineva sa nu aiba relatii sexuale inainte de casatorie, dar prefer sa ma opresc aici.

Sper ca ai inteles esenta, si daca vrei sa discutam mai mult, imi poti trimite un mesaj privat.

Oricat de mult iti iubesti partenerul, gandeste-te serios inainte sa te aventurezi in treaba asta! happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru NeverG1v3Up):

Auauauauuauauauaa! maica sfantaaaaa adica intr-un an de zile nu v-ati sarutat? huoooo pocaitilor

| TeeaCup a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

laughing

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Normal" este, dar NU este "recomandata" celor foarte tineri si fara o minima educatie sexuala!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg ce e rau in a face sex?
atata timp cat e protectie la mijloc e ok, da nu sa faci copii copila find e dramatic, sexul e o nevoie umana nu inteleg ce vor unele fete casatorie pentru sex e aiurea, iubirea inseamna si sex din cate stiu, asta nu inseamna sa o faci cu oricine dar 2, 3 luni e ok nu esti calugarita, bucarate de viata asta scurta si ultima care o ai

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei intreba o fata/femeie raspunsul in foarte mare proportie va fi impotriva sau de retinere deoarece femeile manifesta multa precautie privind pierderea virginitatii sau intretinerea unor raporturi sexuale aventuroase.In cazul barbatilor aceeasi intrebare va primi un raspuns covarsitor de a fi ceva normal deoarece in psihicul masculin primeaza instinctul de vanator care doreste sa deguste "calitatea ", sa isi dea seama de compatibilitate si din analiza aceasta sa hotarasca daca este multumit sau este cazul sa incerce din nou.Din acest motiv va "urgenta" pe cat posibil o relatie sexuala, pentru a nu ""irosi timpul" in cazul unei relatii nereusite.

| neutrino a răspuns:

Normal pentru cine? Baiatul sigur se va bucura ca dupa doua luni de efort, de munca de convingere, rezultatul nu s-a lasat (mai) mult asteptat.

| Alcyon a răspuns:

Daca ai o varsta frageda (sub 20 de ani de exemplu), nu este ok, fiindca esti inca destul de imatur si risti sa te trezesti in situatii nedorite.

| Croampa a răspuns:

E normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz, intai trebuie sa va cunoasteti si sa vedeti daca puteti avea incredere unul in celalalt. Sa vedeti daca va iubiti cu adevarat.