| AndreiMihai77 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai prosteasca, care chiar nu imi da pace. Te poti dezvirgina cu prezervativul pus? laughing Stiu ca suna ciudat dar chiar sunt curios.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, normal, primul act sexual te dezvirgineaza intotdeauna. Prezervativul ofera protectie impotriva bolilor si a sarcinilor nedorite, nu are absolut nici o legatura cu virginitatea

| AndreiMihai77 explică (pentru Brigaela):

Ma refer, daca esti baiat.

| Brigaela a răspuns (pentru AndreiMihai77):

Virgin, virgina, este o persoana care nu a avut niciodata nici un contact sexual.
Unii care nu au deloc educatie scolara, confunda virginitatea barbateasca cu integritatea frenului. Se stie insa ca aproximativ 60% din barbati traiesc cu frenul integru toata viata, avand totusi numeroase contacte sexuale atat cu cat si fara prezervativ.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e prosteasca, DA, e cel mai indicat sa o faci cu prezervativ, ca sa nu riscati sa va imbolnaviti nici unul, si nici ea sa nu raman gravida, care este foarte riscanta la primul act! Si mare atentie la igiena manuala si locala!