| cerealguy a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru persoanele de sex masculin si cu o viata sexuala cat de cat activa:S-a intamplat vreodata sa aveti probleme cu erectia cand stati deasupra? Am observat la mine ca atunci cand stau deasupra partenerei erectia este mult mai slaba si penisul devine mult prea flexibil. poate fi din cauza oboselii? Nu sunt deloc experimentat, dupa prima partenera a urmat o pauza foarte lunga fara sex si am incercat sa reincep "treaba" cu alta fata, dar nu a mers prea bine. Astept pararile sau sfaturile voastre. Va multumesc!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ia încearcă cu ea deasupra. Ia vezi, tot aşa ai probleme de erecţie? Dacă da, atunci problema e fiziologică.
Dacă nu, atunci poate fi oboseala, trac-ul, sau ceva la nivel psihologic mai profund.

| MMihai a răspuns:

Înainte să îți reîncepi activitatea sexuală să citești din cărți de anatomie, cum este cu reproducerea la oameni și sexologie, unde scrie de toate despre sex dar și despre metode de evitare a unei sarcini nedorite + cărți de dermato-venerologie despre boli cu transmitere sexuală. Dacă nu este în protecție biologică, și mai și ejaculezi în ea, evident că poate rămâne gravidă de la dezvirginare.( Că deseori prezervativul se rupe la dezvirginare.), presupunând că faci sex cu una, fără experiență, cu o virgină. În cartea de sexologie vei vedea și poziții indicate pentru dezvirginare, și poziții de act sexual etc. Dar foarte importante sunt metodele de evitare ale unei sarcini nedorite. Cred că lipsa de pregătire teoretică, te inhibă cumplit, și din eșec în eșec...etc.

| Азбука a răspuns:

Pozitia nu are nicio vina.

| cristi_6546 a răspuns:

Pai nu mai sta in pozitia aia si cauta o pozitie comod pentru amindoi ...si incerac sa faci escapade ca sa te ajute sa scapi de inhibiti fa sex cu 2 fete cu o fata si 2 barbati cu 2 fete si un barbat sex in grup etc. o sa primesti exeperienta si te scapa de inhibiti crede-ma

| yasser25 a răspuns:

Iti recomand ca inainte de a avea contact sexul sa sa-ti administrezi o doza de 1 litru de Formol...cu circa 10 minute inainte de actul sexul! nu e scump...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca naibii cu alta ca asta asa iti stirneste interesul incit iti omoara nervul.Nu-i atractie asta este.