| anonim13 a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog sa ma ajutati. Mi-am inceput viata sexuala de un an si la dezvirginare nu mi-a curs sange. Insa acum imi curge sange de 2 zile. Am folosit prezervativ si sincera sa fiu nu prea am curaj sa merg la un medic ginecolog. Imi este destul de frica. Ce poate fi?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Actuala sangerare nu are legatura cu dezvirginarea. Ai probabil o rana pe col sau un polip uterin, asa ca trebuie sa te duci urgent la ginecolog. Maine neaparat. Nu pot sa cred ca intr-un an n-ai fost deloc la ginecolog, ar fi o adevarata nebunie sa-ti fi inceput de atata vreme viata sexuala si sa nu fi facut macar un consult ginecologic. Daca am dreptate si nu ai fost, cu atat mai mult trebuie sa te duci urgent.

nony
| nony a răspuns:

Poate ca acum ti s-a rupt himenul.Nu stiu daca este normal sa iti curga doua zile, tocmai de aia ar trebui sa faci un control.La fel ca @Dara, sper ca 13 sa nu reprezinte ani tai raised eyebrows

| SweetCandy a răspuns:

Poate fi menstuatiabig grin sau ai o problema de sanatate si chiar ar trebui sa mergi l medic pot ca asa este normalbig grin...multa sanatate!

| Dara a răspuns:

Mai bine lasi rusinea deoparte si sa mergi urgent la medic. Poate fi o infectie si ai putea avea nevoie de tratament.
Apropo, sper ca 13 sa fie data nasterii si nu varsta pe care o ai. Oricum nu mai conteaza, important e sa ajungi cat mai repede la medic.

| lady_1122 a răspuns:

Bine nu-i nici intr-un caz, nu vreau sa te sperii dar poti avea o hemoragie ceva si dai d naiba mai bine du-te cat mai repede la medik...parerea mea mai ales daca esti majora pai ii floare la ureche...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatia?!

| anonim13 explică:

Nu am 13 ani in niciun caz. E numarul meu norocos (ca sa zic asa) multumesc foarte mult de raspunsuri. Si s-a cam terminat cu "mica mea problema".