| Deea13_8365 a întrebat:

Unui baiat i'a placut de mine acum un an aproape si am stat cu el. Sunt colega cu el si ne intelegem f bine. Acum 2 luni un alt coleg mi-a zis ca i'a zis baiatul de care va zic ca ii place de mine si ca vrea sa stea din nou cu mine. El stie ca am aflat si de atunci nu ma prea baga asa mult in seama. sau ma baga in seama doar cand are el chef si imi pune piedica si zambeste la mine. cam cum face la toate fetele. Sapt asta a aflat ca unui alt baiat cu 2 ani mai mare ii place de mine si de atunci a inceput sa se bage in vb cu el si sa il intrebe despre mine. Imi tot zice la scoala ca aluia ii place de mine, ca ar vrea sa stea cu mine si ma intreaba daca eu vreau sa stau cu ala, dar eu nu vreau. Eu inca mai tin un pic la colegul meu. credeti ca e gelos sau nu?

5 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Buna! Cu siguranta este gelos! Este cu siguranta foarte orgolios, nu stie daca tu mai tii la el si se foloseste de aceasta situatie ca a te faca pe tine sa recunosti acest lucru!

| 21Ada a răspuns:

DA adica mie asa mi se pare ca ii gelos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e gelos findca te iubeste si nu vrea sa te piarda

| b00m a răspuns:

Deea, sincera sa fiu, si eu am stat cu un baiat acum un an, iar acum procedeaza la fel. Mie, insa imi place de un baiat de-a opta, de care m-am atasat mult, iar fostului meu prieten ii e ciuda, dupa cum pare. Eu nu prea mai simt ceva pentru el momentan, dar nu iti sugerez sa faci la fel. Insa poti oricand sa-i spui colegului tau ca inca il mai placi, dar nu si ca mai vrei sa fii cu el. Parerea mea este ca, daca si el te place, intrebarea pe care o astepti (vrei sa stai cu mine?, presupun) poate veni mai repede decat te asteptai. Daca nu, eu zic sa uiti de el, dar nu de tot, caci n-ai cum, si sa treci mai departe. Cat despre gelozia lui, nu pot sti cu exactitate ce simte. Vezi cum se comporta, iar daca incearca sa iti atraga atentia si sa intre in vorba cu tine, poate si primul semn ca ar fi gelos, si ar vrea sa se intoarca la tine. Dar ai grija! Multi baieti te vor inapoi, doar pentru ca nu vor sa fii cu altcineva. Cunosc niste specimene. Asa ca ai grija, ia-o pas cu pas, si vezi ce se intampla. Anunta printr-un comm daca ai reusit. Succes! happy :*

| Deea13_8365 explică:

Multumesc multp pentru raspunsuri happy.