| LoreMica a întrebat:

Am si eu o mica problema...am o prietena care sta cu un timp de 30 de ani ea are 20 el este insurat desi ii spune ca o iubeste si ca pentru sotia lui nu mai simte nimic ca nu mai este iubire nici de partea lui nici de a ei, el este la puscarie acum si o roaga sa il astepte sa nu il dezamageasca ca isi va rezolva problemele cand iese ...nu stiu ce sfaturi sa ii dau va rog sa ma ajutati straight face?! dau funa

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prietena ta isi strica viata, in cel mai stupid mod posibil!
E stramba, e schioapa, e oarba, ce anume ii lipseste si nu poate gasi un om liber si curat la suflet?
Sustine ca il iubeste? Daca se va incapatana sa sustina mult timp lucrul asta se va trezi pe la 40 de ani ca n-a inteles nimic din viata, cu 2-3 copii pe care va trebui sa-i creasca singura si cu vizite duminicale la puscariile din preajma!
Sa-si revina, un barbat insurat si condamnat deja si-a stricat viata lui, nu-i nevoie s-o strice si pe-a altora!

| mgtow a răspuns:

Lasa-l sa-si vada de viata lui ca are de invatat multe de la ea.

| LoreMica explică (pentru mgtow):

Asta i-am zis si eu sa il lase laughing... dar mi-a zis ca nu poate ca tine la el...thinking nu stiu ce sa ii mai zic si sa ii mai fac.

| acomputers a răspuns:

E ok ce face... tot inainte. nu de alta, dar sa nu ramanem fara stiri cu omoruri, violuri, furturi la ora 5 happy in ritmul o vom cunoaste si noi de la TV big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta este o curva, daca stie ca puscariasul are familie si mai ales ca e acolo unde e pentru fapte daunatoare societatii civile, sa il astepte ca vede ea cum e sa fie panarama prin Italia sau Spania, crezi ca la puscarie te duci bou si te intorci om?

| papusica987 a răspuns:

Buna. in primul rand nu e frumos ce face ar trebui sa fie cu el abia dp ce divorteaza, ca poate se inpaca cu sotia si ea va ramane singura, si in plus dc sa se destrame o familie din cauza ei? nu mai sunt barbati? eu cred ca sunt destui...probabil fata nu e destul de matura si nu gandeste bine

| LoreMica explică (pentru papusica987):

I-am zis asta de N ori... dar zice ca nu au un copil impreuna si nu se iubesc nu vrea sa inteleaga vreau sa o fac sa inteleaga si nu stiu cum... ii vreau binele.

| papusica987 a răspuns:

sad cred ca nu mai ai ce sa faci... daca ea nu vrea sa inteleaga asta e cand ii se va intampla ceva atunci o sa-si dea seama ca a gresit:*

| Dedeeeee a răspuns:

E destul de complicat...acum depinde cat de bine il cunoaste tipa pe baiat. daca il cunoaste de mult timp si stie ce-i poate mintea poate incerca sa aiba incredere in el, in schimb daca se cunosc de putin timp nicio sansa... fetele sunt mai sensibile ca baietii si ea poate avea mult de suferit daca s-ar implica prea mult si apoi ar dezamagio. o poti sfatui sa-i spuna tipului sa ia o pauza in relatia lor, asta bineinteles daca sunt intr-o relatie sau sa o ia cu incepetul: intai sa-si rezolve problemele ca sa aiba fata siguranta ca nu iti va bate joc. e destul de dificil la inceput dar timpul le rezolva pe toate. ai grija de ea si multa bafta:*

| LoreMica explică (pentru Dedeeeee):

Sunt de 5 luni impreunaa..sotia lui nu sta in tara nu stiu ce sa mai cred nu mai inteleg nimic...nu as vrea sa i se intample ceva rau sau sa sufere pentru el sad

| Dedeeeee a răspuns (pentru LoreMica):

Te credpuppy dog eyes. el are de luat o decizie foarte importanta, dar pana nu ii demonstreaza prietenei tale ca tine doar la ea nu e bine sa se implice prea mult emotional.trebuie sa incerce sa se detaseze intr-un fel...nu definitiv, dar decat sa sufere ea pe urma unui baiat mai bine se gandeste bine la ce vrea. tipul asta poate sa o lungeasca mult cu divortul, sa bage scuze.incearca sa o aduci cu picioarele pe pamant. tu vezi din exterior, vezi fiecare greseala pe care o face si el si ea. fa-o sa te asculte cumvapuppy dog eyes:*

| DanielDesumoulins a răspuns:

Spune-i prietenei tale să se sinucidă!