| ßέßέ a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Sunt cu un baiat de 2 luni si ieri mi-a spus ca vrea sa facem o pauza de o saptamana ca el nu mai stie ce simte pentru mine si vrea sa se gandeasca. I-am spus ca pentru mine pauza=despartire si ca e un mod mai usor de a se desparti de mine. Astazi m-am intalnit cu el la scoala unde amandoi invatam si am vorbit vreo 10 minute, ultimele lui cuvinte fiind " sa nu uiti ca tin enorm la tine ". Imi dadeau lacrimile si am plecat. Ce sa inteleg din pauza asta? Sa astept o saptamana, sa nu il caut, cu toate ca vorbim pe mess? Sau trebuie sa ma impac cu ideea despartirii? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| thereforyou a răspuns:

De obicei pauza = despartire, cred ca ar trebui sa te impaci cu ideea asta.

9 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Nu neaparat.
Poate a mai intervenit ceva. O problema, o persoana, vechi amintiri... nu se stie niciodata.
Poti astepta saptamana aceea, sa vezi ce se intampla, dupa probabil vei vorbi cu el [mai mult ca sigur] in momentul ala cere-i sa fie sincer!

| Mihai7best a răspuns:

Poate are o problema personala pe care nu vrea sa ti-o spuna... nu gandi doar pesimist happy

| Daria a răspuns:

Da, ai dreptate, cine vrea pauza vrea despartire.Nu exista pauza intr-o relatie, ce pauza, daca iubesti pe cineva nu iubesti un pic, apoi 2 sptamani nu iubesti, apoi air iubesti si tot asalaughing
Poate are pe altcineva.Intreaba-l de ce a zis ca tine enorm la tine, dar totusi vrea sa va despartiti.

| noooname a răspuns:

Dupa parerea mea, daca ti-a zis ''sa nu uiti ca tin enorm la tine'', cred ca te mai iubeste si sa nu-l uiti.
Daca ti-a zis cuvintele astea ti le-a zis din inima, nu sa te faca sa suferi mai mult.

Parerile mele.

Decizia finala e doar si doar a ta!

| deny96 a răspuns:

Pai daca ti-a spus ca tine enorm la tine ar insemna ca nu vrea sa va despartiti, si daca tu ai incredere in el si il iubesti ar trebui sa faci e spune, adica sa ii lasi o pauza cum a spus el. sper ca ti-am fost de ajutor. te pup

| deny96 a răspuns:

Pai daca ti-a spus ca tine enorm la tine ar insemna ca nu vrea sa va despartiti, si daca si tu ai incredere in el si stii ca spune adevarul dar si daca il iubesti ar trebui sa faci cum spune el, adica sa ii dai o pauza, nu neaparat inseamna despartire, poate ca are nevoie sa-si puna ordine in ganduri, si eu am trecut printr-o perioada asemanatoare. sper ca ti-am fost de ajutor. te pup :X:X

| LePoneyBlanc a răspuns:

Probabil s a mai bagat o alta fata la mijloc si nu stie pe cine sa aleaga dintre voi doua. ar putea fi si acesta cazul, dar cam ai dreptate cu pauza=despartire.

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

Nu intelege nimic. Da`i ragazhappy.

Poate ca are nevoie de pauza... Poate are o nelamurire legata de ceva anume.Nu stiuthinking Dar e clar ca te iubestehappy.

Orice ar fi.Nu.l lasa...Nu.l lasa sa plecehappy

Fundita?batting eyelashes.

| Ale_9473 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te astepti si la o despartire deoarece poate sa fie vorba de o alta fata pe care o place...

Sau poate vrea doar sa isi dea seama pe cine iubeste cu adevarat thinking

Gandeste-te si ca v-ati putea desparti (accepta ideea), iar in caz ca te va vrea in continuare de bine, totul e bine big grin