| whousidk a întrebat:

Am si eu o problema, am facut sex cu iubita mea pe data de 17 noaptea fara prezervativ, si dupa 12 noaptea adica pe 18 fara prezervativ, 18 fiind prima zi din perioada de fertila, cea cu sanse mici de sarcina. Pe data de 19 a luat pastila de a doua zi si de atunci azi este a 4 a zi cand are scurgeri vaginale de culoare maronie
ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca urmatoarele cicluri vin cand vor ele, fiindca acum experimneteze efectele secundare severe, ale "bombei hormonale" pe care ti-ai bagat-o in corp.

| dullcat a răspuns:

Perioada fertila, adica zilele dinaintea ovulatiei si inclusiv aceasta, inseamna cele mai mari sanse de sarcina.De unde iti iei informatiile?

Inseamna ca nu v-ati informat dinainte, cand aveti tot internetul la dispozitie:

Https://www.medic.chat/medicamente/pastila-de-a-doua-zi/

https://www.reginamaria.ro/......icatii-are

https://www.medlife.ro/......de-urgenta

https://donaonline.ro/......-si-mituri

| Robert2526 a răspuns:

Inseamna ca e o sangerare normala dupa administrarea pastilei iar urmatoarea menstruatie o sa vina cu intarziere de aproximativ 10 zile daca perioada ciclului menstrual este corecta iar ea are ciclul menstrual de aproximativ 28 de zile.

Si pe langa asta, mai inseamna si ca a luat pastila aia degeaba

| vasileparnaie a răspuns:

Daca ai facut fara prezervativ recomand sa faci cumparaturile pentru ala mic sau sa te gandesti la o scuza misto sa ii spui lu tactu.

| DarianVicentiu a răspuns:

Se caca pe canalul vagonal cred nu stiu sigur cred ca mai bine contactacti un doctor pediatru