| lumipapusica a întrebat:

Am si eu o problema.Am un prieten plecat in strainatate imi e tare dor de el dar vorbesc cu el mai mereu pe mess, El mai cunoaste multe persoane de aici si are o prietena cu care se intelege foarte bine dar mie imi e frica sa ma inlocuiasca cu ea. Ei ii spune pisy ca o iubeste dar spune ca e ca si sora lui si de aia nu ii spun nimic dar in sufletul meu eu sunt trista si ma doare. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa procedezi in acelasi fel ca si pana acum.
Ai putea sa-i acorzi in continuare tot creditul pe care i l-ai acordat si pana acum.
Cand esti in strainatate,fiecare prietenie devine mult mai importanta si l-ai rani daca i-ai spune ceva...
Asteapta sa vina acasa,sa-l ai in fata ta si sa-l privesti in ochi si,doar atunci,vei putea decide,daca e cazul sa-i spui ceva sau nu. Daca,in loc sa iesiti voi doi,iesiti trei,sau iese doar cu ea,atunci trebuie sa discuti serios cu el.
Acum,astepti doar si continui sa te framanti, nu poti distruge o relatie in care ti-ai angajat tot sufletul, bazandu-te doar pe gandurile tale nelinistite!
Rabdare!
Si multa putere!

| lumipapusica explică (pentru greece12):

Am mai incercat sa port o discutie cu el dar s-a suparat si in loc sa imi spuna mie i-a spus ei.

| greece12 a răspuns (pentru lumipapusica):

Asta-i rau...
Fa si tu acelasi lucru,un prieten "pisoi",pe care sa-l ai ca pe un frate.
Desi, e riscant, poate sa interpreteze diferit lucrul asta.

| lumipapusica explică (pentru greece12):

Cred ca asa am sa fac.

4 răspunsuri:
| Alessiaa a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa porti o discutie cu el in legatura cu asta.