| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Cel putin cred ca e o problema, pentru ca am 19 ani si niciodata nu am fost indragostit de vreo fata. Nu am avut nici un sentiment din acela de baiat indragostit, doar sentimente de prietenie simpla. Nu ma intelegeti gresit nu sunt homosexual si imi place sa vorbesc cu o fata sa stau langa o fata sau asa ceva, dar doar sa fiu prieten nu iubit. Fetele ma plac pe mine pentru ca na... sunt un baiat destul de frumos si educat. Deci ce ar trebui sa fac ca sa ma indragostesc ( oricum nu stiu multe despre dragoste, pana la urma cine le stie pe toate...), dar sa nu imi spuneti sa ma duc la un psiholog ca am fost de cateva ori si nu m-a ajutat prea mult. Nu vreau sa fiu singur toata viata, dar nici sa fiu cu o fata de care nu sunt si nici nu am fost vreodata indragostit de ea. Deci ce sa fac?

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand te astepti mai putin, atunci poate apare! In dragoste nu exista reguli, nu exista varsta, nu exista retete!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu te lega la cap daca nu te doar, spune o vorba romaneasca de duh. Si stai linistit, eu am cu cativa anisori mai multi decat tine si nu ma grabesc sa ma indragostesc de o persoana. Prefer sa iubesc... iubirea!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@tpu_ank tu ai 15 ani si ai relatie de 4 ani? Uaaaaaa :O:O:O

| Encore a răspuns:

May tpu_ank ai relatie cu un tip de 4 ani? adica are 4 ani baiatu sau esti cu el de 4 ani?laughing)...

Răspuns utilizator avertizat
| petronela_4784 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te convingi ca nu ai probleme, trebuie sa te accepti ca o persoana normala! In al doilea rand nu exista o varsta la care sa apara dragostea! Ai doar 19 ani, ai toata viata inainte sa te indragostesti...sa iubesti si sa fii iubit! E nevoie din partea ta de rabdare... poti sa te indragostesti maine, peste o luna, peste un an! Dar sentimente de atractie fata de o fata ai? Simti ca iti doresti sa te intalnesti cu vreo fata? Stii...sunt situatii in care dragostea apare mai tarziu dar vei avea o viata fericita alaturi de persoana iubita! Eu zic sa astepti, sa ai incredere in tine!

| Wtf9000 a răspuns:

Norocosule.

| andreea_8479 a răspuns:

Psiholog...pfff...nu cred ca este nevoie sa ajungi acolo
o sa ai timp pentru toate
amicul meu era la fel k u...pana la 19 ani... a fost cu multe fete insa nu ii placea d niciuna, adica nu se simtea atras asa... puternic
sh a inceput odata o relatie asa 'd ochii lumii' sh a ajuns sa o iubeasca p acea fata enorm...sh acum sufera la fel d multsad
ai tmp d fete... distreaza te. bucura te d viata momentan, comunica.cunoaste oameni noi... poate cine stiesmug
va veni sh fata d care sa t indragostesti...winking

mult succes

| smaranta a răspuns:

Poate ca inca n-ai intalnit fata potrivita, putina rabdare ca o sa apara eahappy Iar cand va aparea nu vei avea nevoie de nici un fel de cunoastere caci totul va merge de la sine, ai sa vezi! Nu te ingrijora, nu e nimic anormal in toate astea doar ca inca n-a sosit momentul si crede-ma n-ai pierdut nimic.happy

Răspuns utilizator avertizat
| mycutzacryss a răspuns:

Sall...incearca sa te aproprii mai mult de fete sa vb mai mult cu ele tot l\felul de chestii...incearca sa alegi o fata ca si tine...sa va ajutati reciproc...si sa va intelegetii bine...nu poti sa te indragostestii de la inceput... dragostea apare pe urma...in timp...depinde de relatie...sa fii indragostit este un lucru frumos...intr-o relatie trebuie sa va respectati unul pe celalalt daca vreti sa mearga bine...nu trebuie sa va inselati unul pe altul ...ca o sa va mearga bine...eu asa cred...si restul vin de la sine si pe parcurs...ai grija de tine si ce vrei cu adevarat:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi, sunt 2 puncte de vedere aici:unii sufera prea mult, pentru ca odata cu dragostea e imposibil s nu suferi, iar tu pana acum ai fost skutit...si 2:stai linistit k o s iti gasesti perechea cu sigurantzzawinkingai incredere in tinewinking

| rucsy a răspuns:

Pai nu iti face prea multe probleme pentru itr-o zi o sa te intragostesti si o sa fi fericit