| StefanXy a întrebat:

Am si eu o problema e cam complicata dar nah as vrea sa imi rasp fetele ca ele le are in tema.
Am o prietena si ne-am certat acum vreo 2 saptamani si ceva.Am vorbit ieri cu ea si trebuia sa iesim azi ca am invitato la KFC in fine si azi cand am iesit in oras ca am fost la un service pentru telefoane ca mi s-a stricat telu am vazut-o pe ia si cu o prietena de a ei ca se plimbau si ea trebuia sa ma sune ca sa imi zica la ce ora iesim si era ora 6... mi-a picat fata apoi ma suna si imi zice ca am stresato si ca n-are chef sa iasa cu mine.Bun, ea iese cu catelusa la 8 si am hotarat sa o astept ca sa vb si sa ne i pacam.Ea mi-a zis ca nu mai vrea o relatie acum ca vrea doar sa iasa cu o prietena. Faza e ca ea a renuntat foarte usor la mine si imi spunea ca ma iubeste...Imi venea sa plang pe loc cand mi-a spus dar mam abtinut,era rece si navea chef de mine dupa cate vedeam,am observat ca s-a sters un pic la ochi, era noapte si cred ca lacrima un pic sad Nu stiu ce sa mai fac o iubesc ca un nebun si ea se poarta rece cu mine ok stiu ca ne-am certat dar, voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Trebuie sa ii recastigi increderea daca ai facut-o sa sufere ea acum vrea sa iti dea o lectie sa te invete sa o apreciezi mai mult sa ii dai mai multa iportanta, asa ca incearca sa vorbesti mult mai frumos cu ea sa ii arati ca o iubesti mai mult sa faci gesturi dragute care sa ii arate ca te-ai schimbat sa ii acepti ifosele pana va considera ca te-a chinuit destul si va fi sigura ca te-a pedepsit pentru ce i-ai facut.

| τττ a răspuns:

Pff...cred ca si pe ea o doare.Tu crezi ca ea nu te mai vrea, si ea crede ca tu nu o mai vrei.Du-te la ea, sun-o, contacteaz-o! Dovedeste-i ca o iubesti si c-o vrei inapoi. Daca e in fata ta, imbratiseaz-o.In legatura cu intalnirea aceea, poate s-a intimidat si nu a mai vrut sa se intalneasca cu tine.Sunt fata, noi ne spunem prietenelor toate durerile sau secretele.Sunt sigura ca vorbea cu acea fata despre voi doi... Vorbeste cu ea, contacteaz-o, cum am zis.

| bruuu a răspuns:

crying M-ai impresionat pana la lacrimi sad.
Serios acum...esti baiat ar trebui sa fii mai tare.
Deci acum ori a pus ochii pe altcineva ori te mai iubeste dar o fi auzit nu stiu ce barfe stii cum sunt fetele...
In locul tau eu as fi acum indiferent cu ea sa vad ce se intampla, daca nu-i mai pasa nu pierzi nimic, iti pastrezi demnitatea fiindca nu te mai milogesti de ea iar daca ii pasa o poti recastiga.
BAfta!tongue
PS:Sunt fata!

| CaffeBoy a răspuns (pentru bruuu):

De ce sa fie mai tare doar pentru ca e baiat?

| StefanXy explică (pentru bruuu):

Eu sunt mai sensibil de fel cand vine vorba de relatii + am avut numai esecuri.O iubesc mult nu pot sa fiu indiferent si am de pierdut, pe ea pentru ca nu o pot uita si nici nu vreau...

| bruuu a răspuns (pentru CaffeBoy):

" dar nah as vrea sa imi rasp fetele ca ele le are in tema."-eu din asta am inteles vrea ca fetele sa-i raspunda.Si da, ar trebui sa fie mai tare, de obicei fetele sunt alea sensibile.

| bruuu a răspuns (pentru StefanXy):

Eu ti-am oferit numai parerea meatongue
Mie cand mi se intampla chestii de genul incerc sa gandesc cu ratiunea si nu cu inima pentru ca e mai putin dureros

| CaffeBoy a răspuns (pentru bruuu):

Eu din aia am inteles ca nu stie limba romana asa ca am sarit peste laughing (so sry)
Un baiat nu se naste tare pentru ca e baiat de fapt dobandeste asta prin experienta

| CaffeBoy a răspuns (pentru StefanXy):

Daca esti baiat destept ii arati ca nu-ti pasa
Cand o vezi incearca sa nu te uiti dupa ea sau sa o saluti
Daca te intalnesti cu ea si nu poti face cumva sa dispari din peisaj NU-i pune nicio intrebate, raspunde-i in asa fel incat sa se simta poate reusesti s-o atingi acolo unde doare.
Daca aveti un grup de prieteni pe ea nici sa n-o bagi in seama ba chiar sa discuti doar cu ceilalti.

Gandeste-te ca asa o poti face sa se intoarca
Daca continui sa stai dupa ea vei fi la degetul ei mic iar o fata nu are de ce sa-si piarda timpul cu asa ceva.

Iti zic din experienta ca indiferenta doare cel mai tare.