| simulare a întrebat:

Am un coleg care i-a zis unei fete ca imi place de ea iar apoi acea fata mi-a dat mesaj sa ma intrebe daca e adevarat si "imi place" de ea putin. Dar imi este rusine… nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Lasa rusinea ca nu rezolvi nimic. Daca iti place de ea spune-i, oricum nu ai nimic de pierdut. Mai rau e daca nu incerci si ramai cu indoiala. Nu se intampla nimic daca relatia voastra nu va merge, mai sunt si alte fete. Esti tanar, ai tot viitorul in fata. Fa ceea ce simti!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Recunoaste-i, poate ii place si ei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trimite un raspuns cat se poate simplu dar sugestiv intrebarii primite. Este suficient sa o anunti ca ai dori sa deveniti prieteni. Buni, adevarati. Succes!

| SG1995 a răspuns:

Scrie-i că nu e adevărat, dacă nu vrei să-ți retezi șansele.

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu răspunde cu da sau nu, răspunde ca şi cum ai glumii, ceva de genul " nu ţi-a şoptit bine păsărica "

| Misteryy a răspuns:

Femeile apreciaza barbatii curajosi, chiar daca ei nu sunt...zambeste sigur pe tine cu capul sus, ca un smecher, si spune-i " Da, asa e, stiu ca si tu ma placi, se vede in ochii tai!" (Apropo, si ea te place daca esti in dubii)

| bulănosu923 a răspuns:

Fă o labă tristă...

| MartyNarcysa a răspuns:

Daca nu o placi asa de tare, si doriti să fiți doar prieteni, spune-i ca nu o placi neapărat. Daca tu chiar o placi, si dorești sa fiți împreună, trimite-i mesaj. Pana la urma, e o sansa sa ii spui.Nu ai nimic de pierdut, lasa rusinea, daca ii spui si ea rade sau da block inseamna ca e ‘‘putin atrasa’’.