| DOVLECEL70 a întrebat:

Am un prieten care vine odata pe an in Romania (el e din luxemburg) si e cu un am mai mare decat mine si eu il cam plac si voiam sa stiu cum as putea sa aflu daca si el ma place/ma iubeste si daca da cum as putea sa ii spun ce simt fara sa il sperii (imi cam pierd controlul in fata baietilor draguti)...

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Nu il vei speria, doar risti ca sentimetele tale sa nu fie impartasite, si sa se simta stingherit ca el doar te simpatizeaza si nu te iubeste. Daca esti sigur ca si el te iubeste nu da buzna peste el asteapta ca el sa fie primul ce iti zice acest lucru.Am ani destui, am placut la foarte multi, am fosat si eu de citeva ori infragostita.Dar nici daca muream nu ziceam eu primul ca iubesc. Daca te intere de ce iti scriu in mesaj privat e prea lunga motivatia, dar e foarte solida si tare ca piatra.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu esti ca si o nevasta de marinar. Iti place ca omul tau sa vina din Pasti in Craciun pe acasa, sa te iubeasca oleaca si apoi sa mearga iar pe mare.

| neutrino a răspuns:

Celor din Luxemburg le plac dovleceii tineri, asadar sigur te va iubi, daca tu esti de acord. Nu trebuie sa-i spui nimic, decat sa dai din ...cap.

| Azµre a răspuns:

Eu nu cred că te iubește, el e plecat departe tu aici nu aveți nimic în comun.

| Alexsiatit a răspuns:

Dlovecel puiut, trezeste-te! Tu aici si el acolo dar intr-o relatie serioasa, la varsta voastra inseamna distanta iar ea la randul sau inseamna suferinta.
Sfatul meu ar fi sa-ti apropi aici pe cineva...macar pentru perioada in care, el acolo-tu aici(semn cu ochiul)
Alexsiatat