| deeutzy a întrebat:

de ceva timp imi place de cel mai bun prieten...si acum il ajut sa se impace cu o fata si nu vreau sa isi dea seama ca il plac. el e genul de baiat cuminte care chiar iubeste o fata, nu pentru forme. si acum eu nu stiu ce sa fac pentru ca daca ai spun s-ar putea purta ciudat cu mine si nu vreau sa risc sa il pierd. ce sfaturi imi dati? dau funda! multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| truelover a răspuns:

O chestiune destul de delicata, daca tu il ajuti sa se impace cu o fata, nu vei trezi nici un fel de suspiciune cum ca tu l-ai place pe el, dar fiindca il placi si il ajuti sa se impace cu acea fata vei avea de suferit pentru ca nu vei mai avea cum sa ii spui ca il placi deoarece el va fi probabil cu ea. Nu iti mai ramane decat sa iti iei inima in dinti (inainte ca el sa se impace cu fata respectiva) si sa ii spui "uite in ultima vreme am inceput sa tin la tine mai mult decat ca la un simplu prieten, te plac si mi-e greu sa astept si sa te vad cu alta fata, daca simti si tu ceva pentru mine am putea avea sanse la o relatie?" e dificil si te inteleg, dar daca il placi cu adevarat ce mai astepti? Sa nu iti fie frica de un raspuns negativ, sunt sigur ca veti ramane cei mai buni prieteni.

13 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Draga mea daca baiatul o iubeste pe prietena ta stai cuminte ca vei strica totul Nu mai incerca sa-i impaci pentru ca s-ar putea sa fii vreodata cu el si o sa-ti faci prietena dusmanca Eu in locul tau as sta cuminte si as astepta daca este sa fie cu ea asta este daca se despart poti sa-i spui adevarul ca-l placi si vei fi cu el bine daca si el vrea Lasa timpul sa le rezolve Ai rabdare

| Teo a răspuns:

Pai parerea mea este:
-ia-l deoparte si spune-i totul verde in fata pentru ca s-ar putea ca si el sa aiba sentimente pentru tine dar la amandurora sa va fie frica sa vi le exprimati unul catre celalalt.
-daca faci asta ii spui din prima sa nu tio ia gresit la ce ii vei spune.
Iti doresc mult succes si sper ca am putut fi de ajutor.happy

| nikol a răspuns:

Nu poti sa ii spui pur si simplu.Mai bine ar fi sa vezi sa descoperi daca si el te place ca femeie nu ca o prietena (amica).Dar daca nu da semn ca te place ca femeie cred ca nu ar trebui sa ii zici.Sau o alta varianta stai de vb cu el si ii zici ca ai inceput sa il placi ca barbat dar daca el nu te place ca femeie spune-i ca nu vrei sa se sfarseasca relatia voastra de prietenie din cauza asta si m-ai spune-i ca i-ai zis pentru ca sunteti prieteni si sa nu aveti secrete fata de celulalt, si cred ca va intelege si nu se va sfarsi relatia voastra de prietenie.succes in continuare si ne zici si noua cum a mers

| deeutzy explică:

Petreconstanta...nu e prietena mea...nici macar nu o cunosc. il ajut pentru ca stie ca se poate baza pe mine. si in nici un caz nu vreau sa ai spun pentru ca e genul de baiat care place o fata cu adevarat si iubeste cu pasiune nu ca altii doar pentru forme. big grin

| deeutzy explică:

Se va pune pe ganduri daca ai zic asa.il stiu prea bine si e destept...deci isi va da seama mistryesboy...pup :*

| Alex10Rujan a răspuns:

Spune-i ca :Imi place de tine de cand te-am vazut vrei sa fim impreuna si sa fim fericiti

| zxcv1234 a răspuns:

Pai spune-i baiatului ca il placi si te va ajuta sa i spui ei ca sa nu se supere bafta!

| kidDiana a răspuns:

Asteapta momentul potrivit si spune-i ca il placi de aici tu trebuie sa te descurci Succes! pup

| AnonyMess a răspuns:

Hmmm interensant dar in nici un caz sa nu i spui ca il placi! baga multe apropouri fara sa fie prea directe precum... "nai vrea sa-ti gasesti alta iubita?"

| AnonyMess a răspuns:

Fundita? plizzzzzz?

| RebbeSKhon a răspuns:

Eu spun sa ii cumperi un cadou, Va intalniti pe strada din intamplare, vorbiti intre voi despre prietena lui cu care vrea sa se impace, apoi va apropiati, si il saruti daca e sa fie asa.
Dar te-as fi sfatuit sa nu scrii intrebarea asta pe TPU, ca poate si prietenul tau stie de Sit-ul TPU si te dai de gol.

Funda te roog.

| AstaMica15 a răspuns:

De ce il ajuti s ase impace cu o fata daca tu il placi? stii si eu am facut greseala asta si sau impacat pana la urma si a uitat de mine mai bine zii in fata ca il placi si crde-ma nu o sa se poarte ciudat

| xMalinax a răspuns:

In primul rand nu stiu daca ar trebui sa ii zici, pentru ca ar putea reactiona ciudat,si sa nu mai vorbeasca cu tine,asa ca,renunta sa-l ajuti sa se impace cu ea,daca te intreaba ceva de ea,ii spui pur si simplu ca nu stii,nu ii arata in niciun caz ca il placi,si incearca sa fii mai distanta cu el,asa se va apropia si mai mult de tine,incearca sa porti conversatii cat mai scurte,ceva gen"hai ca am treaba vorbim mai tarziu", acum problema e ca nu stiu ce fel de baiat e el, si daca nu merge cu asta,marturiseste-i ce simti pentru el si daca reactioneaza naspa,atunci sa fii distanta cu el, si stiind ce simti tu pentru el isi va face griji in privinta asta. Sper sa mearga, eu asa am facut. Funda?:*