| Sara2 a întrebat:

Am un prieten de 1 an jumate, si nu stiu daca il mai iubesc, nu cred ca mai simt nimic pentru el, au murit sentimentele, din cauza ca el in fiecare zi este beat, cand ne intalnim vine beat, tot timpu e beat si m-am cam saturat, si de vreo luna imi place un tip care il vad mereu intr-un bar pe care il frecventez, dar l-am gasit pe facebook si am vazut ca are prietena, ma gandesc la el mereu, in bar de regula e singur sau cu baietii, ce ma sfatuiti sa fac? stiu ca cu acel baiat nu pot fi dar e non stop in mintea mea, iar actualu meu prieten e mereu beat, ceea ce nu mai suport, ce ma sfatuiti sa fac ca sa nu ma mai gandesc la acel baiat, si cu prietenu meu, ce sa fac? am discutat cu el sa nu mai bea asa mult, mi-a spus ca de cand a divortat bea continuu, dar i-am zis sa o lase balta ca au trecut 8 ani de atunci

7 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Scapi de unul care se duce la carciuma si il iei pe unu care se duce la bar, foarte inteligent.
Apropo imi place ca minti.Am citit o intrebare de-a ta ca cica dai bacul anul asta si ca esti nascut/a in 87.Deci ori minti tu ori vrei doar atentie happy

| Sara2 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Sa stii ca sunt eleva la seral si fac liceul la o varsta putin mai inaintata decat ar fi trebuit sper ca nu ma condamni pentru asta, nu am chef de minciuni, cum se distreaza unii pe aici cu glume de-a dreptul penibile
si sa stii ca am anumite baruri in care imi place sa merg

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Sara2):

Aaa atunci inteleg, scuzele mele.Pai atuncea s-o iau serios.Gandeste-te ca daca iei baieti din baruri mai tarziu o sa ai viitorul compromis.De ce? Pai din cauza bauturii incep violentele in familii si multe altele.Ar trebui sa-ti alegi un om linistit cu servici pentru binele tau iar mai tarziu, pentru al familiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mir ca ai suportat un an jumate, cred ca esti masochista! Chiar asa de greu este sa gasesti alt baiat liber? Eu cred ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai stai cu el, desparte-te de el si fa-ti o alta viata, nu merita sa ti-o irosesti langa un betiv.Cat despre baiatul din bar, eu cred ca nu ar trebui sa te bagi daca stii ca are prietena, asteapta poate se desparte de ea si daca nu, gaseste altul disponibilwinking

| Antonima19 a răspuns:

Draga, mea te sfatuiesc sa te desparti sa scapi de baiatul acela care bea, daca bea si tu inca esti cu el poate sa devina agresiv. Si despartete de el cand e treaz! Si cauta un baiat pe masura ta! Fundita puppy dog eyes?

| GreenShinyApple a răspuns:

Desparte-te de el! Nu ai de ce sa suporti chestii de genul asta, este viata ta si trebuie sa o traiesti langa persoanele care chiar te fac fericita.In legatura cu cel din bar, daca are prietena presupun ca nu vrei sa o insele cu tine asa ca nu prea ai ce face.Deschide-ti ochii si afla cati baieti singur sunt acolo.Sigur gasesti unul pentru tine! Rasfata-te si tu unpic!winking