| cristina_1954 a întrebat:

Hey:*am si eu nevoie de un sfat de la voi:X.Ma cunosteam de ceva timp cu un baiat, eram amici buni, ne intalneam mai mereu dar in calitate de amici.Intr-o seara m-a chemat sa ne intalnim si eu m-am dus si ne-am plimbat cu masina, si din vorba in vorba m-a sarutat. Din momentul ala am inceput sa ma gandesc tot timpu la el, si incetu cu incetu a inceput sa imi placa de elstraight face. Dupa ceva timp imi da un mesaj si ma intreaba ce fac, si eu i-am zis ca bine si m-a intrebat daca am prieten si i-am zis ca nu am, si a zis daca vreau sa ne combinam, si eu i-am zis ca da vreau pentru ca a inceput sa imi placa de el.Azi am facut o saptamana de cand suntem impreuna, dar problema este ca atunci cand este cu prietenii lui nu prea vb cu mine,, chiar joi ma sunase sa vorbeasca cu mine si a venit un prieten de al lui si l-a intrebat cu cine vb si el a zis ca vb cu "cineva"straight facenu inteleg dc se fereste de ei si in prezenta lor nu vb cu mine iar cand nu sunt ei, vb cu minestraight facesi azi a iesit de la servici mai devreme si a preferat sa iasa cu prietenii lui in loc sa iasa cu minesad, este adevarat ca si eu l-am suparat ca nu vreau sa il sarut cu limba de cate ori vrea el, si mereu se supara ca nu vreau de cate ori vrea elstraight faceNu stiu ce sa fac, nu vreau nici sa il pierd sadce ma sfatuiti sa fac? ce i-as putea spune? Voi ce ati face daca ati fi in locu meu?

5 răspunsuri:
| Ađııa a răspuns:

Pai...as vorbi cu el. I`as spune ce ma deranjeaza la comportamentul lui, sperand sa inteleaga.
Bineinteles l`as intreba si de ce ii este rusine cu mine... ori ii e teama de reactia prietenilor lui?
straight face Incearca asa...Bafta! :*

| adelutza29 a răspuns:

Pai toti baieti fac asa.saddar ei fac asta pentru ca sa nu para varza fata de prieteni dar daca cand esti cu el iti arata ca te iubeste asta inseamna ca asa este si nu trebuie sa te superi.
Spune-i ce te deranjeaza si daca te iubeste va inteletge.
Succes!

| Raya_9247 a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca baiatul asta chiar te place si are intentii serioase cu tine, nu ar trebui sa se fereasca, din contra. Daca te iubeste te accepta asa cum esti.

| 2middlefingers a răspuns:

In leg cu prietenii lui. cred ca incearca sa te protejeze.

nu iti mai pune atatea intrebari.

| d3nut7 a răspuns:

Pai parerea mea :lucurile astea trebuie sa le discuti cu el(nu sa ceri sfaturi la alte persoane) intr-o relatie trebuie discutat orice.Asta e parerea mea. sper sa te ajutehappy