| PupiLoveNumaiLaTine a întrebat:

Am un prieten la distanta si este mai mult decat prietenie intre noi. dar a spus ca nu vrea sa ii spunem inca relatie pana nu vine acasa.ce credeti ca ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Sa astepti ca lucrurile sa decurga de la sine, nu trebuie sa faci tu nimic in mod special..sa te comporti ca si pana acuma iar cand o sa vina acasa atunci va puteti lamuri daca e ceva mai mult intre voi decat o simpla prietenie

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l astepti pentru a-ti demonstra ca intr-adevar ca "este mai mult decat prietenie intre noi". Doar asa iti vei da seama daca ceea ce spune este adevarat.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cred ca are dreptate. Nu poate fi vorba de o relatie serioasa si dragostea de pe lume, cand voi nu ati petrecut timp unul in compania celuilalt macar o data. A dat dovada de maturitate, probabil nu crede in relatiile la distanta. Si bine face!

| girlpoisson555 a răspuns:

Ce te face să crezi că este mai mult decât o prietenie între voi?
L-ai cunoscut înainte să plece?
Ai de gând să aștepți așa și să-ți iei un șut în fund?
Întrebarea este, doar tu vezi că e mai mult decât o prietenie, sau și dânsul în cauză vede asta?
Relațiile la distanță de cele mai multe ori nu merg, unul dintre voi o să clacheze la un moment dat, dar dacă asta vă doriți cu adevărat, atunci continuați-vă discuțiile și relația o oficializați când vine acasă.

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Este distanta, e normal ca nu vrea sa se lege la cap cu o relatie mai ales ca nu vrea in acest fel. E dificil sa intretineti relatia de la distanta, mai ales ca incepeti acum in timp ce el este inca plecat si sa fiti fidel unul altuia avand in vedere ca nu ati stat unul langa altul niciodata. eu zic sa asptepti pana cand vine el acasa si sa va incercati norocul intr-o relatie, pentru ca atunci o sa stai poate mai mult timp cu el si o sa vezi daca va potriviti sau nu, iar la final, de va fi nevoie sa plece, va fi ceva mai usor sa intretineti relatia avand in vedere ca v'au placut momentele pentrecute impreuna si veti astepta cu drag urmatoarea revedere. Bafta :*

| anonimaaa01 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa astepti daca stii ca e ok si se comporta frumos cu tine.Nu vrea sa ii spuneti 'relatie' deoarece fiind distanta intre voi, este destul de greu pentru el sa se impace cu ideea ca sunteti impreuna si nu va puteti intalni.