| scumpatateiubeste a întrebat:

Am venoe de un mare ajutor de la voi dragilor...am 2 luni de cind nu am avut relatii,luna trecuta ama avut ciklu,dar luna asta a trecut o saptamana si inca nu a venit,ce poate fi asta?este vreo indoiala de sarcina?va rog ajutati-ma,spuneti-mi daca merge vorba de sarcina

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O singura menstruatie nu exlude posibilitatea de sarcina. daca menstruatia anterioara a fost perfect regulata (a venit exact in ziua calculata) si a fost normala din toate punctele de vedere, posibilitatea de sarcina este extrem de mica. Insa un test de sarcina si o vizita la ginecolog te pot ajuta. daca nu esti insarcinata, intarzierea este destul de mare ca sa fie ingrijoratoare si sa nu poata fi ignorata.

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Nuuu deci sa o luam logic. 2 luni fara relatii. luna trecuta ai avut. inseamna ca e doar o intarzieree / dereglare hormonala o sa iti vina stai linistita daca te stresezi o sa iti intarzie mult mai multt. eu am fost 4 luni fara si totul a fost pe baza de stres happy stai linistita sansele unei sarcine la ceea ce ai spus sunt NULE sper ca te-ai linistit...:*:*

| Lia09 a răspuns:

De ce nu faci un test ca sa fii sigura? Noi fetele avem tendinta de obicei sa dramatizam putin totul si sa ne facem mai multe griji decat ar trebui. Daca stii sigur ca nu ar fi vreun motiv ca sa fi ramas insarcinata (s-a rupt prezervativul, a fost contact neprotejat), incearca sa nu te mai gandesti la asta fiindca iti faci mai mult rau.