| anonim_4396 a întrebat:

Anticonceptionalele se iau intr-o relatie serioasa si pe termen lung, unde sexul este fara prezervativ.
Fetelor, ati fost inainte de sexul neprotejat, cu partenerul vostru la analize? S-au suparat daca le-ati sugerat acest lucru?
Eu sunt o fire mai precauta, dar ma gandesc ca este sanatatea mea in joc, oricat as tine la baiatul respectiv.
Am mai pus o intrebare inainte, dar mai vreau pareri si mai ales din experiente. O seara buna.

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
Eu am deja 3 ani si ceva de cand sunt cu prietenul meu si o singura data am facut cu prezervativ, stiu ca e o greseala mare dar mna...asta este!
Analizele intr-adevar le faceem goarte des,cel putin eu cam tot timpul merg pe la ginecolog ca am dureri f mari cand sunt la ciclu care cica ar fi normale!
si cum bineinteles stim amandoi ca suntem sanatosi ne permitem sa facem si neprotejat uar daca vine un bebe big grin il primim cu mult dragtongue
Prima data cand i-am sugerat sa facem analizele a fost cam cu o luna inainte sa avem relatii sexuale,el era si virgin insa eu nu stiam inca big grin,am mers la facultate,ne-am schimbat medicul de fam si ne-a dat bilete de rimitere sa ne facem toate analizele iar el a fost de acor,am fost si la ginecolog si totuul a fost okwinking! daca este un baiat care gandeste cat de cat o sa inteleaga ceea ce vrei tu si o sa accepte,asta depinde si de felul cum ii sugerezi tu, sa nu ii dai de inteles ca tu crezi ca el are ceva, cand ii explici vb la pliral! cred ca o sa inteleagawinking

| AlinaaAli a răspuns:

Scuze pentru greseli insa e cam intuneric la mine in camera

| Sara2 a răspuns:

Da trebuie mers la un medic pentru prescrierea lor

| shoponline a răspuns:

Nu e nevoie se mergeti amandoi la analize, pentru ca tu sa poti lua anticonceptionale, e insa obligatoriu ca tu sa consulti un medic ginecolog pentru aceste medicamente. daca iti e frica ca "celalalt" are ceva, si nu vrei sa il jignesti, poti merge cu el sa donezi sange, faci un lucru bun pentru comunitate si afli si ce boli ascunse aveti.
bafta. apropo, daca credeti ca aveti nevoie de jucarii pentru cupluri, va asteptam pe www.mysex-shop.ro.toate bune

| boss23 a răspuns:

Da e fff bine asa. tino tot asa