| BruneTTe a întrebat:

Anticonceptionalele Yasmin sunt puternice? In comparatie cu Diane35 cum sunt Yasmin?

Mentionez ca medicul ginecolog mi-a recomandat sa iau Yasmin [ si am luat si Diane35 mai demult, prescrise si ele de medicul dermatolog si de aceea sunt curioasa sa vad cum sunt Y. ]
Ati luat anticonceptionale Yasmin? Ce modificari ati vazut? Se umfla/dor sanii?
Si de ce mi-e frica. in primele zile in care voi incepe Yasmin voi avea din nou acea eruptie de cosuri [ din cauza anticonceptionalelor] cum am avut si cand am luat Diane? Mi-e tare frica de asta...
Sau poate atunci a fost pentru ca nu mai folosisem nimic inainte? thinking
Multumesc!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimeni nu știe cum va reacția organismul la noul contraceptiv!
Yasmin este monofazic, acționează la o singură fază (inhibă ovulația), la fel este și Diane 35 dar acesta este administrat mai mult pentru dereglări hormonale.
Pa, pa.