| kasssandra a întrebat:

Are cum sa curga sperma din anus sau de pe langa in vagin si sa ramai gravida chiar daca esti virgina?

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ta vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| relian a răspuns:

Teoretic vorbind este posibil dar in practica se intimpla foarte rar asa ceva sau mai deloc.Deci doar discutind da este posibil.Siu ceare a face faptul ca esti virgina cu insarcinarea? Rami gravida si virgina normal.Ca nu introducerea penisului face ca tu sa rami virgina ci sperma daca ajunge unde trebuie. Poti sa fii virgina si sa fii fecundata cu pipeta si ramii gravida.Dar asa din cind in cind sa mai cititi ceva documentare pe netul asta de ce nu o faceti? Doar stati si chetuiti si atit? Naspa dar pe net poti afla o multime de chestii interesante sau care te privesc si din surse de incredere uneori daca stii unde sa cauti.Deci mai puneti si mai cititi si altceva in afara de baieti de papusi, de stiu si eu haine si pantofi.Scuze ca deja am iesit in decor.Vad ca faci sex anal de ce sa rami virgina vaginal? Ce mai idei pe capul vostru.Dar ma rog fiecare cu cel doare.Bafta si ai grija ca poti ramine gravida daca se intimpla ce ai spus.

| Danysan a răspuns:

E destul de improbabil sa ajungi la asa ceva -numai daca e o cantitate mare. Deci ramai calma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are cum sa curga dar in contact cu aerul sperma "devine imuna"

| SunnyDay88 a răspuns:

Doamne cat de retarde sunteti...

Răspuns utilizator avertizat
| Keith a răspuns:

Daca ti-a curs sperma din anus inseamna ca ai facut-o anal, si daca erai sau nu virgina nu aveai cum sa ramai insarcinata.Tu daca esti virgina nu inteleg de ce iti faci atatea probleme. Spermatozoizi in contact cu apa si cu aerul mor.Atata timp cat nu te-a penetrat in vagin nu ai de ce sa te ingrijorezi, nu esti insarcinata.Bafta!

| CorneliaC a răspuns:

Stupida intrebarea.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Deci sa inteleg ca ti-ai luat-o la mizerie?

| Trolozaur a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Impins namolul la deal. La finetti. la ochiul maro.

| GLu a răspuns:

De curs poate curge...dar sa ramai insarcinata putin probabil...stay calm and relax

| ILoveMI a răspuns:

Vad ca ti s-a explicat deja cum e cu practicul si teoreticul. Nu mai intru in detalii.
Ceea ce vreau sa adaug este ca tu NU mai esti virgina.winking
Virginitatea se pierde odata cu primul raport sexual, fie el vaginal, oral sau anal.
Apropo, protejeaza-te pentru ca sexul anal te expune mult mai mult la boli cu transmitere sexuala.

| gabriela2201 a răspuns (pentru ILoveMI):

Crect, de unde iluzia asta ca mai esti virgina? Pentru comfortul psihic? Daca tot te joci pe langa, cu fundul, cu gura-si esti virgina!, folositi si prezervativ;