| minteuandedouaori a întrebat:

As avea o intrebare cam nasoala si mi-e si rusine putin big grin am o prietena si ei ii place sa faca sex fara prezervativ. Daca ma masturbez singur dupa 5 minute ma termin.
Intrebarea ar fi urmatoarea: cum fac sa rezist mai mult timp fara sa ejaculez repede dupa 5 minute? SI daca o fac fara prezervativ ma tine mai mult timp ca si cand mas masturba eu singur?
Stiu ca-i cam penala intrebarea!

2 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

laughing), incearca sa nu iti pui imaginatia la contrubutzie, pui doua in functiune nu merge nici-una...ori cu primul cap ori cu ala micu!

| alexiaa a răspuns:

Nu e penala deloc.Toti baietii au aceasta problema la inceputul vietii sexuale, doar ca nu toti isi pun intrebari.Asa cum ai dedus pana acum e normal daca esti la inceput...Ideea e ca nu e ok sa te masturbezi daca ai deja o viata sexuala.asa cum nu e ok sa o faci fara prezervativ.Nu inteleg de ce prietena ta prefera asa dar, nu asta era intrebarea, nu?happyIncearca sa o iei de la capat.Numai primul contact ar trebui sa dureze putin.La a doaua partida ar trebui sa te tina mai mult.Incerca sa vb cu ea si in momentul in care simti ca se apropie...schimba pozitia, gandeste-te la fotbal, sau la orice altceva decat la faptul ca faci dragoste. Exista un prag si daca treci de el faci sex mult si bine.O sa reusesti pana la urma.Toate inceputurile sunt grelehappy