| SerafimHD a întrebat:

As dori sa va intreb cum sa abordez o fata, raspuns as dori doar din partea fetelor... eventual imi dati mesaj in particular daca doriti! dau si funda+ vote!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intrebarea ta mi-o dat o idee, as putea spune ca esti un geniu! Mergi la fata aia si o intrebi cum sa abordezi o fata. laughing
Stai sa-ti explic! In primul rand, prin acest mod de abordare (neutru), trezesti putine suspiciuni. Si daca va suspecta ca ea este aceea, nu va reactiona negativ. In al doilea rand, deschizi o portita catre o lume fantastica, cu cavaleri si feti frumosi, in care fata se simte in largul ei. Asa ca va fi mai degajata si va vorbi cu tine mai usor despre orice. Ce mai, un adevarat cal troian!
Si dupa acest Icebreaker, vorbesti mai departe cu ea despre alte subiecte, azi asa, maine asa, pana vine momentul sa faci pasul urmator.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Zambeste si priveste-o in ochi! Asta arata siguranta de sine si incredere. Nu incerca sa pari altfel decat esti doar pentru a impresiona!
Poti incepe conversatia cu ea, dupa salutul si prezentarea de rigoare, cerandu-i parerea despre ceva anume (de exemplu, tunsoarea ta, ultimul single Inna, profesorul X, un local la moda etc.). Fetelor le plac baietii cu simtul umorului, asa ca daca o vei face sa rada, e pe jumatate cucerita.
Discutia poate demara cam asa: „Buna! Sunt Daniel si am neaparat nevoie de parerea unei fete despre..." (Astepti sa raspunda si daca ezita sa-ti ofere ajutorul, poti adauga ca lucrezi la un articol pe acea tema pentru revista scolii, de exemplu.)
Poti aduce in discutie premiera unei piese de teatru, data unui concert sau inaugurarea unui nou local si, daca conversatia merge bine, mentionezi ca intentionezi sa mergi si-o intrebi daca n-ar vrea sa mearga si ea cu tine (sau cu grupul tau de prieteni, daca sta la indoiala sa iasa la o intalnire doar cu tine). Extragi un pix din buzunar si-ti oferi palma pentru a-ti scrie pe ea numarul ei de telefon sau adresa de mail (fetele apreciaza spontaneitatea).
Te pup!

| HeyLolita a răspuns:

Cu bun simt, cu respect, elegant, sa nu dai dovada nici de disperare dar sa nu fi nici indiferent, depinde in functie de ce doresti de la fata respectiva.ideea e ca orice ai dori niciodata sa nu uiti respectu si bun simtwinking