| zelgne a întrebat:

As vrea sa stiu daca dupa un contact sexual neprotejat fara ejaculare inauntru femeia poate ramane insarcinata, chiar daca in momentul in care trebuie sa-i vina ciclul ea are simptomele menstruale, durerea sanilor si durere in zona abdominala, dar totusi nu vine la timp ciclul

Răspuns Câştigător
| SentimentalConsil a răspuns:

Da,deoarece in timpul contactului sexual penisul elimina lichid seminal, in proportie de 50%, ceea ce fac eu acum este o simpla parere cel mai indicat ar fi un control ginecologic

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata. Simptomele premenstruale pot fi cu usurinta confundate cu primele simptome de sarcina. daca intarzierea ajunge la 7 zile, in a opta sa faca un test de sarcina din prima urina de dimineata.