| CookieMonsterDeea a întrebat:

As vrea sa va intreb sa vad daca am facut bine. Baiatul pe care il plac, si multa lume imi spune ca sentimentul este reciproc, vrea sa stea cu una dintre prietenele mele cele mai bune, insa am aflat de curand (acum o jum. de ora oh go on) ca ea nu a acceptat sa stea cu el din cauza ca tine foarte mult la mine si nu vrea sa sufar. Eu i-am raspuns (cu toate ca sufar si nu e adevarat ) ca nu imi mai place de el, ba chiar nici nu il mai suport; deci sa stea linistita cu el si sa fie fericiti. Ea mi-a multumit cu lacrimi in ochi si mi-a spus ca ma iubeste. Am ramas absolut socata. Chiar daca il iubesc foarte mult as face orice numai ca sa il vad pe el fericit Oare este bine ce am facut? FUNDA.va rog sunt destul de disperata crying

7 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Nu este bine.tu trebuie sa fi fericita.nu mai face atatea compromisuri. fericirea ta trebuie sa fie cea mai importanta.acest baiat nu te merita,daca a vrut sa fie cu ea, sa fie.si gata.tu o sa treci peste. odata cu timpul o sa-l uiti.tu meriti ceva mai bun.si nu mai fi disperata ca nu ai de ce, baieti mai exista si lumea nu se termina la el.deci fii puternica si mergi inainte fara sa privesti inapoi. bafta.ai grija de tine.te pup

| ingerashhhh a răspuns:

In primult rand trebuie sa te iubesc pe tine, abia dupa aia pe cei din jurul tau, trebuie sa fii tu fericita si dupa te sacrifici pentru altii!

| Kazimir a răspuns:

Nu nu ai facut
ps. n-am citit...

| Beb a răspuns:

Nu ai facut bine. Parerea mea, dar hai sa.ti pun o niste intrebari si sunt sigura ca vei gasi raspunsul si vei vorbim din nou cu prietena ta. Oare iti este prietena atat de buna daca ea nici macar nu stia ca tie iti place de el? nu conteza ca nu i.ai spus tu, trebuia sa.si dea seama...doar e prietena buna. Oare ea ar fi facut la fel in astfel de situatii? Merita suferinta? el clar nu merita...dar ea? A si nu uita inca un lucru: in viata trebuie sa inveti sa fii egoist, de ce? pentru ca o sa ai de castigat. prieteni adevarati se gasesc greu :*. Te pup

| deliamaria13 a răspuns:

Nu ai facut un lucru bun pentru ca te faci singura sa suferi.Acum nu mai ai ce sa faci.Incearca sa iti gasesti pe altcineva daca sentimentele pe care le ai tu pentru baiat nu sunt reciproce.Gandeste-te ca nu are rost sa plani dupa cineva caruia nu ii pasa de tine(daca ii pasa de tine nu ii mai cerea prietenia prietenei tale cele mai bune). Uita-l! Nu e bun pentru tine daca a ales pe altcineva in locul tau.

| madalinaG a răspuns:

Nu trebuie sa iti sacrifici fericirea ta.pentru altcineva. serioshappy poate suna egoist acel lucru dar trebuie in primul rand sa te gandesti al tine si apoi la ceilalti...happy:* ...si daca te placea pe tine tipu.acum pe bune logic ca trebuie sa te intrebe pe tine nu pe prietena ta.Gandeste-te u acum. daca ea {prietena ta } ar fi facut la fel in locul tau si ai sa iti dai singura rasp :* Succes :*

| CrAzYlOvE15 a răspuns:

Nu ai facut un lucru bun spunand ca nu iti place de el sau ca nu il suporti, trebuia sa iti sustii in continuare punctu de vedere si sa nu crezi chiar ce spune acea prietena ci sa il intrebi direct pe el.El este singuru care poate sa iti raspundahappy Cateodata prietenii pot fi parsivi happy:*Baftaahappy