| nimicaici a întrebat:

IL IUBESC DE 7 LUNI! Am fost cu un el, il iubeam foarte mult si totusi el nu ma folosea decat pentru a uita alta fata.Inca il iubesc, da, il iubesc si nu mai rezist, nu mai rezist.Ma rog, dupa ce m-a lasat ca o proasta, nu m-am suparat pe el, ne-am impacat [ ca prieteni. ] si si-a cerut scuze ca m-a facut sa sufar [ nestiind cat il iubesc in continuare ]. ei, acum e cu alta fata, cu mine nu mai vorbeste, il iubesc si nu imi doresc decat sa fie fericit, daca eu nu am putut sa il fac fericit, sper sa il faca ea. dar nu stiu, nu stiu.il iubesc atat de mult, nu mai stiu ce sa fac, scriu aceste randuri cu lacrimi in ochi, ajutati-ma, va rog, nu mai suport sa ma otravesc singura, nu mai suport sa il iubesc, de ce atat suferinta? de ce?
Si nu ca ar fi destul, dar acum e cu alta fata, si cred ca o iubeste, nu ca profita de ea cum a facut cu mine, nu cred, sunt sigura. ce sa fac? jur ca nu mai pot.

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Off.scumpoo linisteste-te!

Mai iubita nici nu stiu de unde sa incep. Te cred cat de mult suferi si nu iti e usor. Stiu ca tu il iubesti enorm deoarece ai stat 7 luni cu el si nu e usor sa stiti eu am stat un an cu fostul meu prieten si, si acum ma doare sufletul cand ma gandesc la momentele fericite din viata noastra dar asta e iubita toate trec. A fost primul l-am iubit mai mult ca orice pe lumea asta si inca mai tin la el. Acum are prietena si sare din floare in floare. Ma rog la Dumnezeu sa ii dea o fata care sa il iubeasca care s-o iubeasca si sa fie fericiti amandoi poate asa i-o venii si lui mintile la cap. Ma doare normal cand ma gandesc ca este in bratele alteia si maine in bratele alteia dar daca el asa e fericit si eu sunt fericita. Nu vreau sa ii mai marturisesc cat de mult inca tin la el dar va veni si vremea mea cand roata se va intoarce cand va rasarii si soarele pe strada mea cand vooi da inapoi de fericire si de iubire. Suferinta ajuta. Crede-ma stiu ca e greu de crezut dar pe mine suferinta pe care mi-a provocat-o fostul meu prieten a fost cheia prin care am inceput sa devin mai puternica sa gandesc mai bine sa imi recastig demnitatea de fata pe care o am in mine si sa invat din greseli sa invat sa numai arat cat de mult imi iubesc partenerul. Te rog gandeste-te la tine. Fi optimista! Gandeste-te ca nu merita. Vei mai avea atatia baietii care o sa te iubeasca din toata inima lor.E urat din partea lui ceea ce a facut e foarte urat. Sti ce m-a ajutat pe mine? Dumnezeu care este sus si vede totul. Lui ii spuneam totul. Si pe langa ca ma asculta ma si ajuta. Facea ce face ca sa imi fie bine. Si daca il rugam sa ma impace cu el si n-o facea era pentru ca stia ca nu va fi spre fericirea mea si ca mai rau ma va durea. Acum sti am ramas prieteni. Dar primele 4 luni nu prea vorbeam chiar deloc eram ca doi dusmani si durea cel mai mult chiar nu ne vedeam deloc rareori poate asa din departare sau trecea pe langa mine si nu ne bagam in seama ca doi straini ca si cum nici nu am fi stat 1 an impreuna. Si ne-am despartit in iulie si dabea luna asta a facut rost de nr meu de telefon si ma mai suna mai vorbeste cu mine ma intreaba ce mai fac care mai e viata mea incetu cu incetu se da la mine si simt ca tine la mine dar numai pot am suferit prea mult si chiar nu cred ca ar fi bine daca m-as mai impaca cu el.
FII TARE!
FI MANDRA DE TINE!
AI DEMINITATE IN TINE!
UITA-L PE CEL CE ITI FACE RAU!
LASA-L PE CEL CE ITI FACE RAU!

pa scumpoo si ai grija daca e cv lasa mesaj cu id tau si oricand o sa te ascult cand ai nevoie sa te descarci :* pentru ca stiu ce rau e sa suferi si sa nu ai pe nimeni

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Lasa-l in pace!

| justagirl1 a răspuns:

Am patit si eu la fel ca si tine.m'a lasat ca o proasta.si mai imi si spunea ca el nu vrea sa ma faca sa sufar, dar a facut'o.m'a tratat doar si doar cu indiferenta.nu a mai vb cu mine, l'am lasat in pace.sa fie fericit cu cine vrea.desi mi-a fo cumplit de greu sa il las in pace am facut'o.din ziua aceea nu am mai vb absolut nimic cu el.nu stiu daca am procedat bine.pentru ca si acum ma mai gandesc la el uneori.sad roata se intoarce.ai sa vzi,stiu ca iti e greu, capul sus, linisteste'te si nu mai plange k nu are rost.rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iubiti Satanile si nu va aratati pe fata ca suferiti, fi-i indiferenta, asta doare cel mai tare!

| Bogdanel07 a răspuns:

Buna! eu ca baiat am trecut prin aceasta situatie dupa 2 ani... parerea mea este sa iti gasesti un alt baiat sai explici cum sta situatia si sa incerci sa uiti...happy eu asa am facut dupa ce s-a pus punct relatiei incearca sa nu te mai gandesti sa uiti sa iesi din acea chestie care te nelinisteste. mult noroc nu uita nu e singurul mereu exista ceva nou :*