| nimicaici a întrebat:

IL IUBESC DE 7 LUNI! Am fost cu un el, il iubeam foarte mult si totusi el nu ma folosea decat pentru a uita alta fata.Inca il iubesc, da, il iubesc si nu mai rezist, nu mai rezist.Ma rog, dupa ce m-a lasat ca o proasta, nu m-am suparat pe el, ne-am impacat [ ca prieteni. ] si si-a cerut scuze ca m-a facut sa sufar [ nestiind cat il iubesc in continuare ]. ei, acum e cu alta fata, cu mine nu mai vorbeste, il iubesc si nu imi doresc decat sa fie fericit, daca eu nu am putut sa il fac fericit, sper sa il faca ea. dar nu stiu, nu stiu.il iubesc atat de mult, nu mai stiu ce sa fac, scriu aceste randuri cu lacrimi in ochi, ajutati-ma, va rog, nu mai suport sa ma otravesc singura, nu mai suport sa il iubesc, de ce atat suferinta? de ce?

Si nu ca ar fi destul, dar acum e cu alta fata, si cred ca o iubeste, nu ca profita de ea cum a facut cu mine, nu cred, sunt sigura. ce sa fac? jur ca nu mai pot.

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Ophh mai fetelor, eu nu va inteleg de ce atat suferinta pentru nimic! Ok am intzeles din asta invatatzi din asta insa incercati sa ocoliti partea asta cu naivitatea! Incercati sa fiti mai istetzze, provocatil, nu va mai agitatzi atat, lasatil pe el sa se agite, daca te place tine la tine, te iubeste etc, trebuie sa faca el cv, usor usor! Arata`i` ca nu te doare, fi stapana pe tine, si mai receptiva cu ceilalti baieti! Mai sunt baieti care te plac dar nu observi tu, da-le un pic de atentzie alora! Incearca sa te distrezi cu prietenii pe care ii ai aproape si usor il vei uita! succes si nu mai fi naiva!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Stiu ca esti disperata, stiu ca nu mai stii ce sa faci, stiu ca esti pe cale sa iti faci ceva rau, dar te rog, calmeaza-te si judeca logic.
El te-a facut sa suferi foarte mult.Adevarat, dar asta e.Tu vezi foarte bine ca lui nu ii pasa de tine.Stiu ca esti foarte atasata de el, dar cu timpul acestea se pot rezolva.
Nu are rost sa te axezi pe el in continuare pentru ca tu numai iti faci si mai mult rau.Vezi cum te face el sa gandesti? (''ma otravesc singura'''etc).
Nu ai dreptul sa spui asta oricat de grea ar fi viata.Mai ales, cum sa spui una ca asta pentru unul ca el?
Viata este cel mai frumos lucru pe care il poti avea.Nu are rost din cauza unei clipe de inconstienta sa o pierzi.Acuma stiu ca tu nu ai putea sa-l uiti si ai face orice pentru el, dar poate peste ceva timp tu vei fi complet detasata de el si nu te va mai interesa.
Sunt convinsa ca esti tanara si ai un viitor frumos in fata ta.Profita de viata ca oricum e scurta.
Succes si sarbatori fericite!

| paynehunter a răspuns:

Sincer esti proasta, atat tot pot sa zica

| Blondda a răspuns:

Neputinta asta psihica si fizica este doar in capul tau. pentru ca el s-a folosit de tine simti ca nu esti buna de nimic, simti ca nu poti trece peste, dar nu e asa. fii fericita ca s-a terminat acum deoarece daca trecea mai mult timp poate nu faceai fata sentimentului si, asa cum aleg multe fete, iti luai viata. viata nu incepe si nici nu se termina cu un baiat.happy nu te sfatuiesc sa fi cu alt baiat doar sa il uiti pe el, dar daca gasesti un baiat ok cu care te intelegi poti incerca, dar nu face inca o persoana sa sufere. ti-as spune sa il uiti si sa nu te mai gandesti la el dar stiu ca nu [pti, sfatul meu este sa faci altceva care sa iti ocupe timpul. acum ca e vacanta te poti duce in mall, la patinoar, un suc, ceva. fa chestii care sa nu iti permita sa te mai gandesti la el.happy

| thegirl1 a răspuns:

Esti dezechilibrata mintal? uita-l naibii. si-a batut joc de tine! ce dovada mai clara de atat vrei?