| Marian_4286 a întrebat:

Aseara ( 30 mai ) am facut sex cu prietena mea. Am facut sex protejat dar prezervativul s-a rupt de unde se ruleaza sad si am sesizat asta tocmai dupa ce am ejaculat sad. Mentionez ca ea a fost in ultima zi de menstruatie. mi-a zis ca azi de dimineata inca ii mai curgea. Ce posibilitati sunt sa ramana insarcinata? sad Eu am 18, ea 17 trebuie sa faca 18 in 2 saptamani. Poate ramane insarcinata tinand cont ca a fost in ultima zi de menstruatie? sad

14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

În principiu nu! Dar citiți și voi sexologie și utilizați asociate mai multe metode de evitare a unei sarcini. /// Poate nu știi tu, să îți pui un prezervativ.

| poliku a răspuns:

Nu te mai speria ca sunt sanse foarte mici cum spunea cineva 1% si plus de asta daca ii dai pastila sansele ajung la 0%. Deci stai calm ca nu-i nimic.

| ioana_8925 a răspuns:

cu siguranta Nu.

| MihaelaDart a răspuns:

NU. Dupa menstruatia este in zilele infertile.

| necunoscut22 a răspuns:

Nu cred daca a fost pe menstruatie in ultima zi, depinde si de orgnismul ei

| CrosS a răspuns:

Sanse sunt... femeile pot ramane insarcinate si in perioada de menstruatie.

| Aidan a răspuns:

Posibilitate 1%, poate nu ai ghinion laughing

| ana maria a răspuns:

Sunt cazuri cind fetele ramin insarcinate asa

| FreddieMercury a răspuns:

Sa ia o cutie! rolling on the floor

| Marian_4286 explică:

Ce ziceti, sa ia o pilula de a 2-a zi?

| Marian_4286 explică:

Am fost si am cumparat...cam scumpa da straight face 66 lei.Si tu FreddieMercury pleaca in mm de aici eu am o problema serioasa si tu ma iei la misto? Nu vrei sa ma ajuti nu mai raspunde!

| Marian_4286 explică:

Pai si daca a luat si pilula de a 2-a zi mai sunt sanse?

| tomsigerry a răspuns:

Stai linistitoh go on n-are sanse

| Apocalypta a răspuns:

In general sansa de a ramane insarcinata este mai scazuta in timpul menstruatiei,dar pentru orice siguranta,ar putea face un test de sarcina,pentru a nu avea dubii. Nu prea sunt sanse in ultimele zile ale menstruatiei,pentru ca atunci noi fetele eliminam ovulul nefecundat total,dar totusi,pentru siguranta voastra, ar fi mai bine sa fiti siguri, si ar putea face un test. Sper ca te-am ajutat. Pupici