| anonim_4396 a întrebat:

(Asta nu e o întrebare.) "Vreau să fac sex cu iubita mea de 16 ani. Cum s-o fac s-o conving?" "Ajutor, am 18 ani și sunt virgină. Ce să fac?" "Am 23 de ani și sunt virgină. Nu mai pot de rușine. Vă rog ajutați-mă." "Buna! Am 16 ani și nu am făcut-o niciodată. În seara asta vreau s-o fac pentru prima dată cu iubita mea de 15/16 ani. Cum să fac să nu mă termin așa rapid?"

Voi sunteți sănătoși la cap? Tot scopul vostru e să faceți sex. Atât! Iar dacă aveți 18 ani sau chiar 20 și ceva, vouă vă este rușine cu virginitatea voastră, mai ales fete fiind? Deja nu mai e vorba de dragoste aici. E o foame de sex și o rușine de virginitate... Confundați dragostea cu sexul. Dragostea nu este sex și sexul nu este dragoste. Confundați sentimentele cu poftele. Confindați fericirea cu plăcerea. Ați uitat de mult ce este iubirea. De aia vă și despărțiți din orice motiv de rahat (oo ea nu vrea să facă sex cu mine) și de aia voi, fetele, până să vă căsătoriți, ați tot sărit din penis în penis. Încă nu conștientizați cât de tristă e treaba.

59 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Ai dreptate in ceea ce spui aici, dar pana la urma care este intrebarea?

Cumva "voi sunteti sanatosi la cap?"

Iti zic eu, in Romania putini mai sunt cu capul pe umeri si acestia intr-un final sfarsesc si ei ca, ceilalti cretini, asa ca ce sa mai zicem?

Daca vorbim cu ei nu ne asculta.
Ii lasam asa prosti. oricum au tras toata tara in jos, numai avem ce face.
E vina parintilor ca nu stiu sa educe, nu stiu sa faca un copil adevarat. si sa nu dau vina numai pe parinti e vina si a lor, a odraslelorlaughing ca, se gandesc numai la "fund " la alea alea. vor doar sa o faca atat nimic mai mult
Cunosc persoana care si-ar da viata ca sa o faca cu cine stie ce "dulau"
Vai si amar de tara noastra.

| DNSK a răspuns:

Si acum te intreb...cui ii pasa? lor? celor care posteaza care mai de care intrebari de te iei de cap? e plin de copii, sa nu uiti asta.

cat despre +20. nu stiu, nu prea le gasesc scuze. vremea se schimba de la zi la alta iar eu fac tot ce pot sa fiu in pas cu ea. doar ca, de cele mai multe ori, ma depaseste. ei sunt cum sunt, dar oare cum vor fii ai nostri?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru StalkerSoul):

Am zis de la început că asta nu e o întrebare. Ai nevoie de un desen ca să înțelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DNSK):

Sunt îngrijorat de cum vor fi ai noștrii. Mulțumesc pentru răspunsul tău.

| DeeaMarry a răspuns:

Tot or sa considere ca tu gresesti. Adineuri ma contraziceam cu un tip ce nu vedea nimic imoral in a face sex cu oricine iti iese in cale, motivand prin faptul ca sexul ocupa locul 1 in cadrul nevoilor biologice umane. Uitase de mancare sau apa, probabil fara astea ar putea trai.
Nu are niciun rost sa incercam sa-i aducem pe calea cea buna, pentru ca nu vom reusi. Ideal ar fi ca cei ce sunt parinti sa citeasca aceste intrebari si sa realizeze cat de importanta este educatia pe care le-o ofera (sau nu) copiiilor lor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DeeaMarry):

Sutn de acord cu tine. Toți mă vor considera de modă veche. Dar nu-mi pasă. Nu e de parcă mă știe cineva aici laughing Și nu mi-e rușine nici de cei ce mă știu. Eu-mi respect principiile. În schimb am spus ceea ce am spus acum în speranța că mai există cineva care gândește puțin, cum ești tu de exemplu. Îți mulțumesc pentru răspuns.

| Alcyon a răspuns:

Astea-s vremurile. Asta vad ei la televizor si pe internet si asta fac. Educatia nu le-o mai face parintele (care de multe ori e obosit sau n-are timp sa stea de vorba cu ei), ci mass-media.

| Winchester308 a răspuns:

Ala nesanatos esti tu.Au intrebat ceva despre o partida de sex,nu despre cum sa-si petreaca viata facand sex.
Nu e o foame de sex,asa o consideri tu.E categoria "Dragoste si Sex", la ce te asteptai? Raspunsul logic ar fi intrebari despre sex.
Si pana la urma ce-ti pasa tie daca e o pofta? Ai spus-o de parca aia mai mari o fac strict pentru reproducere.
Da,e trist pentru ca toti nebunii se apuca sa povesteasca cum sar fetele din *** in *** doar pentru ca au postat o intrebare legata de viata lor sexuala.

Poate or avea si ei o problema, eu nu consider asta, dar si voi sunteti in extrema cealalta, ati trecut de punctul in care le spuneti ca nu-i bine la varsta lor, ati ajuns acolo unde toate sunt curve si toate relatiile se sfarsesc tragic.Nici n-ai vreun argument logic pentru cele afirmate, ti-ai varsat frustrarea aici fara sa te gandesti la ce spui.

Ai mai auzit tu pe cineva ca are sentimentul de sex? Nu, doar pofta sau dorinta de sex.Nici n-ai cum sa ai sentimentu' de sex, la dracu' nu vezi cum suna? Si de unde stii tu ca nu se iubesc? Aia cu "nu exista iubire pana la x varsta?"Si daca apare vreun exemplu spuneti ca a fost o exceptie, iar daca apare altul alta exceptie da' regula e asa cum ziceti voi? Ce tampenie...Pana la urma nu mai intrati aici daca nu va convine.
Nu e nimic in neregula cu multi din generatia asta, este ceva in neregula cu modul de gandire format in generatiile anterioare.Doar idei fixe, generalizari si fobie.

Dovedeste-mi si mie ca am uitat ce este iubirea.Stai...am 16 ani, am uitat ce este ca la varsta asta cica nu pot as iubesc si relatiile sfarsesc tragic deci...inainte stiam ce este iubirea, nu? Ca este imposibil sa uit daca nu stiu.

| j1NNNx a răspuns:

Wolf, pentru ce ai zis eu te voi respecta mereu! Ai cea mai mare dreptate posibilawinking

| HueyFreeman a răspuns:

Sunt sigur ca acum 20 de ani nu se puneau astfel de intrebari retarde. Stai, se puneau, da nu erau asa publice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru j1NNNx):

Apreciez. Mulțumesc mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Winchester308):

Tu trebuie să mai crești ca să-mi răspunzi mie la întrebare. Dacă aș încerca să-ți explic chestii acum, n-o să asculți nimic din ce zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Winchester308):

Singurul raspuns cerebral.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Winchester308):

Îmi dau seama că nu ai înțeles nimic din ce am zis după cantitatea de căcat pe care ai putut s-o papi happy

| Winchester308 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,trebuie sa mai cresc.Asta o spuneti toti, ca sunteti atat de inteligenti incat altceva nu puteti face.
Le multumesti celor care sunt de acord cu tine si celorlalti le adresezi jigniri sau le spui ca n-au inteles.Foarte matur, te felicit.
Am spus doar chestii logice acolo, totul are sens.Ti-am adresat si cateva intrebari acolo, dar nu esti in stare sa raspunzi.Bine,ramai la "esti prea mic", scuza voastra preferata.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vreeeeeemmmm seeeeeeeeeeexxxxx!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Winchester308):

Logica ta e specifică unui adolescent. Nu-mi pierd timpul răspunzând la întrebări puierile. Prin urmare, trebuie să mai crești să vezi ce am zis eu acolo. Acum n-ai înțeles nimic. Și faptul că ești prea mic nu e o scuză, e o realitate. EȘTI prea mic. Ce săf ac eu? Nu adresez jigniri celor ce mă contrazic. Adresez jigniri celor ce mă contrazic insultându-mă, cum ai făcut tu. Eu când am zis "voi sunteți sănătoși la cap?" nu am insultat pe nimeni. Am pus doar o întrebare ca să mă asigur. Tu pe de altă parte AI AFIRMAT că-s nesănătis fără să ai habar cu cine vorbești. Mai zi-mi ceva. Fă-te de râs pe net. Entertain me!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu era o întrebare. Am zis la început. Profit de faptul că acest site nu mă obligă să pun doar întrebări. Nu înțeleg de ce ești atât de ofensat/ă. De altfel nici nu-mi pasă. Be offended. Nothing happens.

| Winchester308 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa te mai distrez:

"Logica ta e specifica unui adolescent". Logica mea reiese clar din ce am zis mai sus: Adu macar un arument pentru ce zici.
Ok,esti adult, n-ai nevoie de argumente, ce afirmi tu asa este, poti sa spui ce vrei fara sa argumentezi, cei mici n-or sa inteleaga dar tu ai dreptate.

"Nu-mi pierd timpul la intrebari puierile".Ti se pare puieril sa argumentezi ce zici? Sau sa-mi explici "de ce" in loc sa zici "nu intelegi" fara ca macar sa fi explicat?

Esti incapabil sa explici sau sa susti ce ai spus.Neaga asta intr-un mod logic,fara sa spui o tampenie.
De ce sunt prea mic pentru a intelege asta? De ce? Exista vreo dovada ca-s prea mic? Exista vreun studiu care a dovedit stiintific faptul ca creierul meu nu este capabil sa prelucreze acest tip de informatii? Nu.Pur si simplu o bagi p-aia pentru ca altceva chiar nu ai ce sa spui.
Nici n-ai incercat sa-mi "explici chestii acum".Pur si simplu ai zis ca-s prea mic si gata.
Oricum,vad ca tu prezinti logica tipica a unui adult : nu exista exceptii pana nu ti se spune de ele si cand nu ti se spune toti fac aceeasi chestie care ai vazut-o tu la cativa.
Bai, dovedeste-mi ca-s prea mic si accept asta, dar n-ai cum.Ia-o pe asta:

"Confundati sentimentul cu poftele."
Ok, dovedeste ca ei doreau s-o arda sentimental si nu doar de placere.
Ce zici, esti capabil sa faci asta?

Si sustinerea a ceea ce spui si solicitarea argumentarii nu este o chestie de adolescenti.Doar cateva cazuri unde te intalnesti cu astea:
-Scoala
-Politie
-Salile de judecata
-La angajare
-Altele.

| Brunilda a răspuns (pentru Winchester308):

Sunt multe in neregula cu generatia asta, probabil esti inca prea imatur ca sa iti dai seama ca sunt lucruri care se intampla si nu sunt normale! Nu cred ca ai inteles ce vrea el sa spuna! Si nu a spus nimeni ca la 16 ani nu poti iubi! Sau cel putin, nu am vazut sa spuna el asta!

| Brunilda a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu consider ca esti de moda veche, poti avea si 100 de ani laughing Am inteles perfect ceea ce ai vrut tu sa scoti in evidenta si sunt perfect de acord cu tine! Mi-e frica pentru copiii mei!

| Winchester308 a răspuns (pentru Brunilda):

Nu sunt imatur, dar o chestie nu o poti nega : nu este in regula sa afirmi niste chestii si sa nu le poti sustine, sa ai ca argument doar "Esti prea mic ca sa intelegi" in timp ce nici nu incerci sa explici.Nu este in regula nici sa vorbesti despre o generatie cum ai facut tu pentru ca exista niste exemple negative. Exista si exemple pozitive.E ca si cand ai zice ca toti rusii sunt nenorociti pentru ca Putin le-a dat arme alora, sau ca toti americanii sunt criminali pentru ca exista niste bande datorita carora mor copii cand se intorc de la scoala si nimeresc in gloantele lor.
El critica da' nu se complica sa si discute daca unu' criticat de el ii raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Winchester308):

Evident că există și o parte pozitivă, doar că eu m-am concentrat pe aia negativă acum, că doar aia e nasoală. Când ceva e stricat te concentrezi să repari acel lucru stricat. N-o să repari un lucru fără defecte, filozofule. Și este FOARTE în regulă să vorbesc despre o generație. Am descris-o. Atâta tot. Te simți ofensat? Fii ofensat. Nu se întâmplă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Brunilda):

Aliluia. A mai înțeles cineva ideea mea. Pe bune, e atât de greu de înțeles ideea unui text? Pentru Wincester e puțintel cam greu.

| HueyFreeman a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu ai prezentat o parte care sa fie obiectiv negativa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HueyFreeman):

And? :/ Ai înțeles esența cuvintelor mele?

| HueyFreeman a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai prezentat nimic care sa fie negativ din punct de vedere obiectiv, atunci nu ai niciun argument.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HueyFreeman):

Prin urmare nu este nevoie să argumentez nimic, corect?

| HueyFreeman a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect. Deci prin urmare, ce ai scris tu nu are nicio valoare.