| Ady05 a întrebat:

Salut, sunt curios:"Ce nu ai putea ierta persoanei iubite?"

18 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Salut, noi trebuie să ne iertăm unul pe altul cu larghețe. Chiar dacă cineva greșește împotriva noastră, noi trebuie să dăm dovadă de înțelepciune, și bunătate. Așa cum Dumnezeu Tatăl nostru Ceresc ne iartă de fiecare dată cînd greșim, noi ca oameni imperfecți ce sîntem, avem obligația și datoria să iertăm fără discuție. Să iertăm și în același timp să uităm. Nu este suficient doar să zicem "te iert dar nu te uit". Dacă procedăm astfel iertăm dar nu uităm, înseamnă că nu l am iertat deloc pe cel ce a greșit față de noi, și făcînd așa nu imităm deloc iubirea lui Dumnezeu față de noi păcătoșii.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Tradarea, inselarea, minciuna...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu as suporta sa ma loveasca/injure si insele happy.

majoritatea fetelor/femeilor spun asta.dar multe in final uita si iarta pentru ca persoana iubita face acei puppy eyes.si sufera foarte mult.
daca se va intampla ceva, sper sa gandesc destul de lucid pentru a nu ierta, pentru ca persoanele nu se schimba.

| Pisoiul a răspuns:

Daca mar insela.O persoana o inseala pe cealalta doar dac nu este satisfacuta de ea/el s-au alte motive.Si totusi asta nu as putea sa iert in veac.

| Yukiee a răspuns:

Infidelitatea! (l-as ierta in cazul in care as fi calcat si eu stramb)

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Nu aş putea ierta minciuna, dar aş aprecia curajul de-aş recunoaşte greşeala făcută...
O seară plăcută.

| hummer24 a răspuns:

Daca nu imi calca bine camasawinking

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Infidelitatea,minciuna,prostia tipic omeneasca,aerele de superioritate,ingamfarea,aroganta, dar accentul cade asupra MINCIUNILOR SI A INSELATULUI! Persoanele care au de-a face cu mine si au indraznit sa faca lucrurile astea, trebuie prevenite ca au facut pact cu diavolul laughing

| Dina a răspuns:

Tradarea,minciuna

| lovem3 a răspuns:

Daca o iubesti extrem de mult ii poti ierta absolut orice.pentru ca esti''orb''. cam asa cea am patit orice facea stateam suparata putin si pana seara il iertam. acum ca mi-am revenit din amorezeala sa zic asa si gandesc ceva mai mult cu ratiunea decat cu inima.nu i-as putea ierta greselile. se zice ca omul din greseli invata. dar daca el continua sa greseasca si iar sa greseasca nu mai iert. ceea ce s-a si intamplat. de 2 ori l-am prins inselandu-ma si l-am iertat. a 3a oara (saptamana trecuta la fel) de data asta nu am mai iertat si ne-am despartit definitiv. ma simt chiar bine pentru ca am realizat ce fel de persoana era.

| Gabriel892 a răspuns:

Minciuna,tradarea etc

| Yoana3 a răspuns:

Daca ma injura si ma insela.

| lovely11 a răspuns:

Infidelitatea,bataia...chestii din astea pur animalice.

| madyunik a răspuns:

Infidelitatea nu as putea-o ierta niciodata.Nu are nici o legatura cu iubirea.

| NuAmCeFace a răspuns:

... pai u poti sa o ierti orce ar face depinde de caracterul tau si indulgenta ta

| Anonim05010 a răspuns:

Hmm, sunt sigura ca oricat as incerca sau as vrea, nu as putea sa iert a doua oare infidelitatea...

| bia0000 a răspuns:

Infidelitatea
nu i-as ierta-o niciodata

| Iuliaa_8128 a răspuns:

Tradare,infidelitate,minciuna,bataiaa.