| Ciocolataaaa a întrebat:

Ati patit vreodata pana acum ca baiatul sa va dea semne clare ca nu va place dar voi sa continuati sa credeti ca va place? Eu asta patesc acum si nu stiu cum sa explic. Nu iese din clasa de la el care este pe acelasi hol cu clasa mea, cu toate astea cand ma vede ma priveste insistent. O fata spune ca el se uita insistent la toata lumea dar eu tot cred ca simte ceva... Nu stiu ce sa zic, voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Pai atunci du-te la el sau abordeaza-l pe holu liceului, prezinta-te, zambeste-i si intreaba-l daca te poate ajuta cu ceva. De exemplu (sa urci scarile, ca ti-ai luxat piciorul la voley) Tre sa gasesti o metoda sa te imprietenesti cu el. Daca te place nu te va refuza, daca nu te place te va refuza. Nu exista baiat caruia sa-i placa o fata si sa o refuze.

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da de ce nu-l intrebi direct?

| Ciocolataaaa explică (pentru IMC90):

Pentru ca este foarte *curtat* sa zic asa
Ii spunea intr-o zi unei fete ca nu mai intra pe facebook pentru ca intra pe el tot felul de fete straine cu propuneri indecente... si cu toate astea nu cred ca a avut nicio prietena pana acum sau daca a avut este un tip foarte discret si tine in el, asa ca daca ma duc la el dupa ce ca ma holbez dupa el (si sta inchis in clasa) ii las sigur impresia ca sunt exact ca fetele alea de pe facebook.

| Ciocolataaaa explică (pentru IMC90):

Multumesc mult happy e un sfat foarte bun

| IMC90 a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

Cu placinte happy

| IMC90 a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

Pai atunci du-te la el sau abordeaza-l pe holu liceului, prezinta-te, zambeste-i si intreaba-l daca te poate ajuta cu ceva. De exemplu (sa urci scarile, ca ti-ai luxat piciorul la voley) Tre sa gasesti o metoda sa te imprietenesti cu el. Daca te place nu te va refuza, daca nu te place te va refuza. Nu exista baiat caruia sa-i placa o fata si sa o refuze.

| TudyTudo a răspuns:

Exact asa am patit si eu.Ar trebui sa stii ca sunt persoane care se joaca cu sentimentele tale.La mine a durat chestia asta vreo 2 luni.pana am inceput sa vorbesc cu el, iar dupa am vazut ca s-a schimbat total, era cu totul dezinteresat:*. Acum nu stiu cu e la tine:*

| iulia17alina a răspuns:

Asteapa un semn totusi, ceva concret.o discutie macar intamplatoare poate schimba ceva.In concluzie, asteapta ca el sa faca un prim pas apoi te vei convinge singura daca simte ceva sau nu pentru tine happy parerea mea.