| Isabella95 a întrebat:

Ati putut sa treceti peste prima iubire, prima suferinta in dragoste? Eu am impresia ca niciodata nu o sa mai iubesc la fel ca prima data, oare prima iubire nu se uita niciodata? Oare nu voi mai iubi niciodata atat de intens si atat de pasional, atat de pur?

Răspuns Câştigător
| elleme a răspuns:

L-am iubit mult la inceput insa dupa ceea ce a facut am incercat sa-l uit adica nici nu se gandea la mine oh go on... Si nu cu siguranta ca nu o sa uit primul sarut si prima suferinta, tot ce regret este ca am ales cea mai nepotrivita persoana pe care acum o urasc in rest totul a fost ok laughing

18 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Eu cred ca prima iubire NU se uita niciodata, si nu vei mai iubi ca atunci (pur si pasional). Eu am trecut prin asta... vor mai exista poate iubiri ca esti tanara, dar la fel de intense nu.

| Alexandru0007 a răspuns:

Am putut da, suntem in viatahappy poti si tu

| wolder a răspuns:

Am avut o relatie cu un baiat timp de 2 ani, apoi ne-am despartit. simteam ca mor, ca nu pot sa traiesc fara el, ca voi mai iubii niciodata si ca voi ramane singura. Am mers la psiholog, am avut prietenii si pe mama mea alaturi si am rezolvat problema. Vei trece peste aceasta depresie, cu totii avem aceasta impresie dupa prima dragoste.
Am ramas prieteni, ne mai vedem doar ca amici...
Acum eu am o alta relati ce tine de 1 an si ceva, imi amintesc de fostul mereu dar nu-l mai iubesc. acum il iubesc enorm pe iubitul meu actual.
M-am dat pe mine ca exemplu ca si eu am patit asa si trebuie sa trecem peste necazuri cu capul sus.
Vei mai iubii, poate si mai mult, dar prima data ramane prima.
Cred ca da, prima iubire nu se uita.
Vei iubii si mai intens si mai pasional si mai pur, ai incredere.
succes

| ReiVaN a răspuns:

Doar fetele nu uita, ca lor le e rusine sa se imbete.

| neutrino a răspuns:

De iubit ai sa mai iubesti, oho, si inca de cate ori! De uitat insa, nu poti uita. Nu-ti poti nici uita si nici nega trecutul.

| Azµre a răspuns:

Ți se pare e o iluzie.
"... Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea, crește, se usucă și moare. Iar când gâsim alta cu adevărat, această se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."

| Liliana1981 a răspuns:

Sigur ca am putut. Sau crezi ca noi, restul lumii, am gasit din prima incercare marea iubire si vom trai impreuna pana la adanci batraneti? Toti am trecut prin asta si am supravietuit.

| XyYx a răspuns:

Da, am trecut. Cu greu insa am trecut! Acum iubesc mult mai mult, mult mai intens, cu mai multa pasiune.
In momentul in care m-am despartit de el, de primul meu iubit am simtit ca viata mea nu mai are niciun rost pe acest pamant, am simtit cum cineva mi-a smuls inima din piept, el era totul pentru mine, pentru el traiam, cu el adormeam in gand, cu el ma trezeam.
Mi-a fost atat de greu am crezut ca niciodata nu imi voi mai reveni, am plans nopti la rand, nu mai avem chef de viata, nu ma mai interesa de nimeni altcineva, nu ma interesa cum arat. 1 an si ceva am suferit dupa el, nu ma interesa nimeni, n-am dat atentie nimanui. Dupa un an si ceva mi-a aparut in cale un baiat minunat pe care il cunosteam de mai mult timp care m-a facut sa ma indragostesc si sa il iubesc la nebunie, mult mai mult decat pe primul si este o iubire sincera, curata, insa am ramas cu o oarecare neincredere din cauza fostului, pentru ca mi-e frica sa nu ma insele sau sa ma minta

| IREros a răspuns:

O sa iubesti crede-ma, chiar mai mult decat in prima relatie, trebuie doar sa gasesti un partener mai bun. Eu m-am despartit dupa 5 ani de relatie cand vroiam sa o cer in casatorie, iti dai seama ca am fost distrus, 3 ani am stat singur crezand ceea ce crezi si tu. Ghici ce? m-am inselat, am gasit pe cineva care ma iubeste si o iubesc.Nu pot zice ca am trecut complet peste prima iubire, undeva adanc inca exista, dar nu are rost, sunt fericit. Succes in continuare, esti inca tanara... ai timp si sunt sigur ca vei gasi pe cineva care merita o astfel de persoana. Rar fete ca tinehappy

| LittleLuciane a răspuns:

Eu nici dupa 1 an nu l-am putut uita si nu cred ca voi putea mai ales ca il vad mereu la scoala fara sa vreau

| Isabella95 explică (pentru LittleLuciane):

Da e foarte greu, si eu chiar imi doresc sa-l uit dar nu pot.

| LittleLuciane a răspuns (pentru Isabella95):

Si eu la fet..chiar daca au trecut 9 luni dar nu pot am incercat poate cu timpul il vei uita si tu si eu :*

| Ana0Maria a răspuns:

Si eu credeam ca iubesc acum ceva timp. Si am suferit foarte mult, pentru ca asa sunt eu iar acum, cand am o alta relatie imi dau seama ca de fapt, ceea ce am trait atunci nu a fost de fapt "prima iubire", desi a suferit mult. O sa iubesti.

| Papusika1Mika a răspuns:

Au trecut 3 ani, si multumesc lui Dumnezeu l-am uitat, dar foarte greu! Si crede-ma primul sentiment pur de dragoste nu se uita de tot! Cind n-o sa-l mai iubesti doar o sa mai apara in mintea ta foarte rar, si cind o sa-l vezi, o sa vrei sa te feresti de el! In rest o sa fie ok! Daca ceva ma contactezi, o sa fiu bucuroasa sa te ajut, macar cu un sfat prietenesc, pentru ca am trecut prin asta si stiu cum este, de fapt cine nu a trecut! Succes, pupici :*

| kida_3825 a răspuns:

N-o sa poti sa mai iubesti asa niciodata, chiar daca ai vrea chestia asta. La mine au trecut 3 ani si inca mai am in suflet aceea persoana, care chiar daca se comporta urat cu mine si ma jignea, a ramas acolo, intr-un colt retras in inima mea. Funda te rog puppy dog eyes

| LittleLuciane a răspuns (pentru kida_3825):

Foarte urat din partea lui cu jignirile dar si al meu la fel facea si vorbeste urat de mine dar cand ma vede la scoala se holbeaza la mine si ma striga mereu dar nu il bag in seama

| Denn28996 a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata, d'aia e "PRIMA".

| MihaelaElena94 a răspuns:

Nu-ti face griji o sa treci putin mai greu peste despartirea asta, dar totul o sa fie bine si normal ca o sa mai iubesti si o sa fii fericita