| Utilizatoare123 a întrebat:

Ati refuzat vreodata o femeie care arata foarte bine, doar din cauza ca nu e prea inteligenta sau avea un caracter prea diferit de al vostru?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Da, acum aproximativ un an, tipa era frumoasa, dar prietena la toti, daca stii ce zic, unele au impresia ca nu exista barbat care sa refuze, ceea ce nu e adevarat.

| Violleta2022 a răspuns:

Degeaba arata bine daca-i proasta, ca aratatul ala nu tine loc de creier si barbatii inteligenti fug de ea.

Dar sunt barbati si pentru femeia aia: cei respinsi de alte femei, cei cu cucul foarte mic, mai batrani, cei cu probleme psihice, apoi golanasii care iau tot ce le pica-n mana, cocalarii si cei cu intelect limitat, ca si ele, care nu ar refuza o asa pleasca.

| Hyperion7 a răspuns:

Bărbații,mai ales ăștia de 30+, din contra, cauta fete pe care sa le poată prosti pentru a-si îndeplini poftele carnale.
Nu zic că toți bărbații de 30+ sunt așa,însă jumate din ei tot sunt sad
Însă eu personal da,as refuza o fata care nu e prea inteliginta, pentru că altfel vede lumea o fata deșteaptă,decât una mai puțin deșteaptă.
Legat de ultima întrebare, noi oamenii suntem unici.E evident sa avem caractere diferite, însă sunt anumite elemente care ne permit sa ne conectam Între noi, iar eu ofeder o fata cu care am aceste elemente, decât una cu care nu am nicio "chimie".
big grin

| 4evergentleman a răspuns:

As fi acceptat-o, pentru mine frumusetea conteaza mult, daca e extrem de inteligenta dar e urâtă nu mă impresionează cu nimic nu mă atrage, și nici eu nu sunt prea smart deși la Școală aveam rezultate bune în societate sunt like a ghost!

| Celestina003 a răspuns:

Dar de ce îi spui că nu e prea Intelegnta? Vrei să spui că tu ești?

| AdeLeu a răspuns:

Sigur ca da. Nu totul tine de fizic. Daca nu exista chimie, e in van

| hipotronic a răspuns:

N-am refuzat, am părăsit-o, dar da s-a întâmplat să și refuz.

Dacă nu merită degeaba arată foarte bine, nu e totul despre asta, mai e vorba și de conexiunea pe care o ai cu omul, diferențe și puncte comune în care vă regăsiți