| PussicatDolls a întrebat:

Atunci când ești însărcinată este adevărat ca simți nevoia sa urinezi mai des și sânii se umfla si în partea superioara? Nu este cazul meu, doar întreb. Mulțumesc pentru răspuns.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,sunt simptome de sarcina, desi par similare cu simptomele sindromului premenstrual.
Diferenta este ca sensibilitatea sanilor( de exemplu), dispare daca e vorba de sindrom premenstrual si creste, daca e sarcina.
Uite, vei gasi mai multe simptome de sarcina aici:

http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, acestea pot fi "simptome" de sarcină.

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Da,cand esti insarcinata simti nevoia sa mergi din ce in ce mai des la baie si se umfa sanii, se schimba culoarea mameloanelor happy
Dar faza cu urinatul si umflatul sanilor se intampla si inaintea menstruatiei happy

Bafta kiss