| thedark13 a întrebat:

Azi cand eram cu iubita mea, ne-am mai jucat si printre altele am ajuns si la parti mai intime, eu stiam ca ea este virgina, dar am introdus un deget in vagin, cam tot degetul si nu am dat de himen si nici nu parea sa o doara asa rau(patrunsesem destul de adanc). sa inteleg ca nu mai era virgina?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himenul unei virgine permite trecerea unui deget fara obstacol si fara durere (prin orificiul de scurgere a sangelui menstrual). Deci nu ai nici un argument ca nu are himenul intact. Virgina nu mai e de vreme ce a avut contact sexual cu tine (ai masturbat-o), fiindca virgina este o femeie care nu a avut nici un fel de contact sexual in viata ei.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Peste ani de zile,cand sa faci sex sau dragoste va fi un act fiziologic in viata ta,vei intelege ca degetele nu se introduc in vagin,ca himenul nu e o bucata de tabla pe care o descopera ascutitul tau simt tactil si ca, o fata excitata simte mult mai putina durere sau chiar deloc, decat una care nu e excitata.
In plus, nici n-o sa-ti mai pese de virginitatea cuiva.
Dar peste ani.
Acum intreaba ce vrei si fa-ti o mie de ganduri negre, dar macar inceteaza sa-ti folosesti degetele in felul asta!

| lilbb a răspuns:

Eu zic ca nu poti fi sigur de asta daca nu vorbesti cu ea.Himenul fiecarei fete e diferit, deci unele simt durerea mai tare, altele mai putin.Si nu te lua dupa chestia ca nu i-a curs sange pentru ca din nou, nu la toate fetele curge sange si asta ti-o spun din experienta personala.Totusi,cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea, nu te pripi sa iei anumite decizii, caci poate nu ai dreptate.

| danutyqwe a răspuns:

Himenul sr afla in jurul degetului tau, este un tzesut tare sau mai elastic, dupa caz exact la intrarea in ''pestera''... Cu virginitayea ei nu stiu ce sa zic...

| Felys a răspuns:

Are himenul elastic, este foarte posibil sa intre degetul si sa nu existe durere, au fost cazuri cand au ramas si gravide si nu erau himenul rupt, asa ca nu te mai mira atat ca a intrat degetul usor fara dureri

| Raiiiisa a răspuns:

I-ai introdus degetul ca sa vezi daca mai e virgina sau nu? Nu ai incredere in ce ti-a spus ea si probabil ai vrut sa o testezi.Degetul tau a intrat cu usurinta chiar daca ea este virgina.Tu o apreciezi pentru virginitatea ei sau pentru ce este ea de fapt? Sa nu te indoiesti niciodata de ea, pentru ca o va durea foarte tare si va ramane cu un gust amar in urma ta! Daca o iubesti fa-o sa se simta bine, fara sa te gandesti ca e virgina si de abia astepti sa o dezvirginezi, ca sa ce? Ca sa fii tu primul sau mai bine ca sa va simtit amandoi bine si sa ramaneti si cu o amintire frumoasa.

| tzus a răspuns:

Nu frate are himenul mai marerolling on the floor))))) normal ca nu mai e...doar simti la mana cand e virginalaughing mai bine vorbeste cu ea despre asta si daca ea ar spune ca nu e adevatar ( multe fac asta)

| darnme a răspuns:

Posibil sa nu mai fie, dar cel mai bine este sa discuti cu ea.

| P3TR3 a răspuns:

Fi sigur ca nu mai e..normal..nu ar fi trebuit sa se intample asta (Spun eu)
adica daca chiar nu o durea asa rau...atunci inseamna ca ea a mai incercat cate o partida de sex despre care uh nu banuiesti nimicwinking (Sorry pentru ca e iubita ta dar sad )
oricum..incearca sa vb cu ea si fa-o sa zica adevarul. poate recunoaste pana la urmawinking
Funda 4 all puppy dog eyes?winking

| extreme0708 a răspuns (pentru P3TR3):

NU ai dreptate, daca fata e excitata vaginul se dilata si se umezeste si se poate sa bagi degetul acolo fara sa o dezvirginezi ba chiar si 3 degete poti sa bagi.
Depinde de "tipul de himen" cum am mai spus.
Gandeste-te ca unele femei se dezvirgineaza doar cand nasc pentru ca acel himen nu a putut fi rupt in timpul contactului sexual cu penetrare.

| extreme0708 a răspuns:

Nu ai cum sa dai de himenlaughing
Himenul nu este ascuns in interiorul vaginului.
Himenul este chiar acolo la intrare.
Nu prea conteaza cat de adanc bagi ceva in vagin. Conteaza cat de gros e acel lucru.happy
Nu e neaparat sa o fi dezvirginat sau ca ea sa nu mai fie virgina.
Dar si cu himenurile acestea este inselatoare treaba. Uita-te pe google la "tipuri de himen" si o sa iti dai seama mai exact cum sta treabahappy

| Andreeashine a răspuns:

Eu cred ca nu mai e.Eu de exemplu sunt virgina si cand mi-a bagat degetele prietenul meu ma si durea si nici nu bagase prea mult

| ChocolattexD a răspuns:

Nu ai cum sa dai de himen cu degetele.dar asta depinde si de himenul ei happy...himenul e undeva mai departe, nu cu mult, dar putin mai departe fata de degetele tale.Asta depinde putin si de marimea degetului, daca e mic sub nici o forma nu ai cum sa dai de himen, si nici daca e mare. Ar fi bine sa vorbesti cu ea.
Succes si ai grija de tine!

| AleFizzy a răspuns:

Daca nu a curs sange nu ai dezvirginat-o.