| Asdfghjkl12344556788468 a întrebat:

Azi iubita mea a venit la mine.am frecat-o si ea mi-a dat-o.am ejaculat de doua ori pe mine dar poate a ajuns si pe degete si a intrat la ea se poate sa ramana gravida asa? Tine cura daneza in seara asta i-a fost rau si a vomitat. E de la cura sau poate a ramas gravida nu am penetrat-o si nici nu mi-am dat drumul pe ea pur si simplu poate am avut putin pe degete urmeaza sa aiba ciclu saptamana viitoare

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Stati linistiti, nu se ramane insarcinata chiar atat de simplu si usor precum va inchipuiti voi uneori. In saptamana de dinaintea menstruatiei instalarea unei sarcini este teoretic imposibila iar practic exista sub 5% sanse de reusita chiar si in situatia in care se ejaculeaza in vagin la finalizarea sexului. Simptomele de sarcina nu apar mai devreme de 6-7 saptamani de la data instalarii sarcinii, deci orice senzatii aiurea se datoreaza altor cauze sau sunt pur si simplu efectele stresului si paranoiei.Este IMPOSIBIL sa ramai gravida in situatia prezentata de tine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca situatia este asa cum o prezinti tu, nu poate fi gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Ca sa ramana, trebuie indeplinite doua conditii: sa fi fost in perioada fertila, si spermatozoizi viabili sa fi intrat in contact cu mucoasa ei vaginala. Despre prima nu poti fi sigur decat cand are menstruatia urmatoare (intre 19 si 12 zile inainte de prima zi a menstruatiei urmatoare a fost fertila) dar daca o are nu a ramas happy Problema este ca nu stiti daca a avut ovulatia la timp, daca i-a intarziat 5-6 zile, era fertila cand ati facut-o.
Pentru ca a doua conditie sa fie indeplinita, fi trebuit ca o picatura (oricat de mica) dar picatura, sa fi ajuns la intrarea in vaginul ei. Ce ai avut intins pe mana nu mai e viabil, spermatozoizii mor in contact cu aerul.
Vomitatul nu e semn de sarcina decat peste cam 5 saptamani de la contact, simptomele nu apar atat de repede.
Probabilitatea unei sarcini in conditiile descrise de tine nu este zero, dar este foarte, foarte mica.

| Asdfghjkl12344556788468 explică:

Nu am bagat penisul in ea doar ne-am masturbat iar ea s-a frecat de a mea dar cu boxeri si un short subtire ultima zi de menstruatie inainte a fost pe 10-11 cam asa deci nu cred ca ar fi in perioada fertila

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Asdfghjkl12344556788468):

Din aceasta informatie reiese ca menstruatia a avut loc aproximativ intre 5-6 si 9-10 mai. in acest caz rezulta ca perioada fertila putea sa se fi situat cam in perioada 15-16 si 20-21 mai. Aceste date sunt pur teoretice si valabile in cazul unui ciclu menstrual "standard" de 28 de zile.Joaca voastra s-a petrecut la mai bine de o saptamana dupa data prezumtiva a ovulatiei si in acest caz posibilitatea instalarii unei sarcini este teoretic imposibila deoarece ovulul si-a pierdut de demult capacitatea de a fi fecundata. Se stie foarte bine ca inainte de menstruatie cu circa 5-7 zile instalarea unei sarcini chiar si in cazul in care se ejaculeaza voit in vagin este teoretic imposibila iar practic sansele de reusita sunt de cateva procente. Chiar daca ati fi facut sex real si ai fi ejaculat in vaginul ei nu putea ramane gravida.Totusi pe viitor sa fiti mai calculati si intotdeauna sa va jucati sau sa faceti sex in mod responsabil. Pa, pa