| anonim_4396 a întrebat:

Azi, la scoala eram pe coridor cu "prietenul meu"... sunt in clasa a VI-a si eram la balustrada si ma sarutam cu el si deodata vine d-na. profesoara de fizica si se uita la noi si ne tine o morala de jumatate de ora. Ea a luat legatura cu dirigintele meu si cu diriginta lui si ne-a parat. Am vorbit cu d-na diriganta a lui si ne-a tinut morala... Chestia este ca eu am vorbit la felefon cu dirigintele meu si a spus sa avem grija si noi pe unde mai facem asta. El ne intelege pentru ca este tanar.Maine(21.02.) o sa am ora cu el si imi vine sa intru in pamant de rusine. Imi e frica sa nu imi sune parintii pentru. ca nu stiu de "relatia" mea si cu acel baiat. Am vrut sa-i spun mamei de intamplarea de azi dar imi este rusine si putin frica de fractia ei. Ce sa fac? Cum sa ii spun mamei? Ce sa ii spun domnului diriginte? P. S. Mama mea esti calma si ma intelege dar imi este rusine eu fiind mai timida de felul meu. Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu semeni deloc a "timida",daca stai si te saruti pe holurile scolii,fara nici o jena.
Asa ca,daca ai putut face asta, o sa-ti poti privi si mama in ochi sa-i spui ce s-a intamplat.
In definitiv, ea te-a crescut.

| AlinaaAli a răspuns:

Daca mama ta e intelegatoare nu ai de ce sa te ascunzi, incearca sa vezi in mama ta mai mult o prietena decat o mama, asta o sa te ajute pe viitor cand o sa fi in impas si mama ta te poate ajuta cu sfaturi, daca ai o mama intelegatoare, nu da cu piciorul sansei de a vb cu ea orice pentru ca nu sunt multe mame asa, nu are de ce sa iti fie rusine de ea, toate ne iubim de micute, la fel si mama ta si noi si toata lumea! spune-i care e problema si ce s-a intamplat si o sa te inteleaga, cu siguranta!
Cat despre diriginte, daca este tanar si intelege nu trebuie sa iti fie rusine, este un lucru normal sa te saruti cu cineva, poate nu chiar acolo in fata profesorilor, dar este un lucru normal!
poate ca esti un pic cam mica pentru o relatie dar nu e nimic rau in asta, din moment ce nu faceti grozavii!
Bafta!

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Mda sa scrii nu poti da sa te saruti la scoala stii. Pai roaga-l pe diriginte sa nu ii spuna mamei tale. Iar daca vrei sa ii spui mamei tale cel mai bine ar fi daca i-ai spune intai ca ai un prieten. Dupa.ii poti povesti de acel sarut. Trebuie sa vezi mai intai cum reactioneaza la prima veste. Daca e totul ok ii poti spune imediat dupa. Daca nu.mai asteapta putin. O sa se obisnuiasca cu gandul ca tu cresti. Baftahappy

| Ea12345 a răspuns:

Spune-i mamei, mai pe ocolite, dar spune-i.Mai bine sa afle de la tine decat de la altii. Cu toate ca o sa fie cam suparata, avand in vedere varsta ta si alte ocupatii pe care ar trebui sa le ai.

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Partea proasta la tine este ca esti mica si orice chestie iti e frica sa nu fii spusa parintilor. Eu zic sa il rogi la sfarsitul orei pe domnul tau dirignte sa nu te spuna parintilor pentru ca daca ai zis ca e mai tanar presupun ca te va intelge si eventual sa vorbeasca si cu celelalte 2 profesoare sa nu te zica. In legatura cu mama ta ar trebui sa ii spui sa nu iti fie rusine daca ai zis ca e mai intelegatore. Funda?

| Radu_5166 a răspuns (pentru IngridGenDăăăă):

Tineretu din ziua de azi! straight face

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Radu_5166):

Asa e, de mici incep cu sarutarile si mai tarziu ajung parasute.YEEEEEEEE AVEM CE FWTE dar nu avem pe care s-o iubim(exceptii). happy

| Kazimir a răspuns:

Mâine, poimâine o să ți-o tragi prin băi oh go on

| Effy12 a răspuns:

Iti este frica de fractia mameilaughing))))))))))))LoL totusi e o diferenta de la reactie tu ai ajuns la fractierolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))

| Lolly15 a răspuns:

Scuzati greselile de ortografie. M-am grabit!

| Matt14 a răspuns:

Mai bine ii spui tu
Ca daca afla de la diriginte
O sa se supere mai tare pe tine