| mikychan a întrebat:

Azi prietenul meu a bagat-o in mine doar de 3 ori neprotejat,apoi ne-am oprit si a pus prezervativul si dupa am continuat. Ultima menstruatie mi-a venit luna asta, pe 1. E vreun risc de sarcina? Lichidul ala preejaculator nu cred a ca a fost atat de rapid, doar din 3 miscari laughing) plus m-am interesat la medic si a spus ca nu contine sperma,poate intr-un caz foarte rar, printr-o minune. Ofer funda si sper sa nu va bateti joc vreau raspunsuri serioase.

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care pe 1 iunie ti sa pornit menstruatia rezulta ca astazi esti in plina perioada fertila si posibilitatea instalarii unei sarcini s-ar putea intampla in cazul in care in vaginul tau ar fi patruns sperma. Daca prietenul tau reuseste sa isi coordoneze perfect ejacularea rezulta ca nu a existat posibilitatea de a ajungesperma in vagin doar daca el ar fi ejaculat inaintede producerea sexului si i-ar fi ramas in uretra resturi de sperma de la o ejaculare anterioara. In caz contrar nu exista nici teoretic dar nici practic posibilitatea de a se instala o sarcina.Citeste si urmatorul material despre lichidul preejeculator pentru a te convinge ca medicul respectiv a spus adevarul.http://www.clopotel.ro/......r-141.html Multa sanatate si multa atentie pe viitor, macar in perioada fertila.

| mikychan explică (pentru corbulalbrosu):

Cum aflu cand sunt in perioada fertila sau nu? Stiam ca nu sunt in timpul menstruatiei si dupa cu o saptamana, nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mikychan):

Avand ca reper cazul concret cel din momentul actual se poate stabili perioada fertila astfel: in cazul in care menstruatia are o durata de 28 de zile, ziua ovulatiei (cand ovarul elibereaza ovulul maturizat) este ziua a 14 numarata din prima zi de incepere a menstruatiei precedente sau numarand invers prin scadere a 14 zile din data preconizata de incepere a urmatoarei menstruatii! n acest caz cel concret din luna aceasta ovulatia ti se va produce in data de 14 sau 15 iunie. Stiind ca spermatozoizii ajunsi in vagin si de aici in uter pot trai pana la 5 zile (teoretic deoarece practic mor in primele 2-3 zile) se considera ca aceste 5 zile + ziua de ovulatie + 1-2 zile socotite de siguranta vor reprezenta perioada fertila. In cazul tau aceasta a inceput indata de 9 iunie si tine pana in data de 16-17 iunie. In aceasta perioada 9-17 iunie probabilitatea instalarii unei sarcini este crescuta cu o posibilitate maxima (70-95%) in zilele de 12-13-14-15 iunie. Teoretic cea mai "nefertila"perioada a ciclului menstrual este cel de 6-7 zile de dinaintea urmatoarei menstruatii cand si in cazul ejacularii intentionate in vagin instalarea unei sarcini este apreciata la sub 5% posibilitate. Toate cele expuse sunt valabile doar in cazul ciclurilor menstruale foarte regulate a caror abatere nu depaseste 1 zi in + sau - in ultimele 6 luni.In cazul ciclurilor menstruale regulate indiferent de lungimea acestora ziua ovulatiei se obtine prin scaderea a 14 zile din data urmatoarei menstruatii.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca inteligenta celui mic este cu mult peste media nivelului de inteligenta a multor adolescenti, si nu numai.

| mikychan explică (pentru neutrino):

Ce vrei sa spui cu asta? Nu sunteti buni de nimic pe site-ul asta, numai sa raspundeti la misto. In felul asta ai ajuns campionul zilei? Nu aveti cei 7 ani de acasa deloc, eu am cerut doar un simplu raspuns.

| SomeRomanianGuy a răspuns (pentru neutrino):

Pacat ca se prosteste rau de tot dupa ce apare embrionul dand nastere multor "inteligenti".

| neutrino a răspuns (pentru mikychan):

Ma bucur tare ca tu ai cei 7 ani de acasa, cred chiar ca ai mult mai multi. Dar nu acesta trebuie sa fie motivul pentru care tu iti pui poalele-n cap, pentru a ne arata noua ca ai cu ce gandi. Daca ai fi fost capabila sa intelegi ceea ce eu am spus in cele cateva randuri, ai fi inteles ca nici pe departe nu este vorba de misto, ci de ceva adevarar. Trebuie sa mai intelegi si faptul ca pentru a face sex trebuie sa pui mana si pe o carte de specialitate. In rest, numai de bine si o seara buna!

| Emilian65 a răspuns:

A bagat-o de 3 ori si de fiecare data a stat cateva secunde. In acest timp lichidul preejaculator a putut aparea si sa dea nastere la o sarcina nedorita.

| AliGab a răspuns:

Cred ca prostia omului evolueaza progresiv cu tehnologia informatiei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e, stai liniștită.

| Green66 a răspuns:

1. Întâi ar trebui să vă documentați și apoi să va băgați și să vă scoateți.
2. Poate printr-o minune vei ajunge cu burta la gură.
3. Azi e vineri și ar fi trebuit să ții post, însă tu ai băgat carne în tine și în felul acesta te-ai spurcat.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Pai orice contact neprotejat e cu risc, chiar daca a dat ala din cur de 3 ori tongue