| anonim_4396 a întrebat:

Baiatul de care imi place imi cam da ceata.
Sta in spatele meu in ultima banca si vorbesc cu el mereu. Ne intelegem bine. Imi spune sufletel, inimioara, albinutalaughing. si alte lucruri dragute. Dar mai spuensi " esti ca o papusa... gonflabile" si alte glumite. care sunt asa ca niste tachinari. Dar se comporta semanator si cu alte cateva fete..atucni cand si pe ele le mai face papusele. Cand face cate o gluma proasta ma ia de mana si imi spune" iarta`ma sufletel",.dar spune asta zambind. Pare ca orice vorba pe acre mi`o adreseaza o spune doar ca sa se amuze. Radem aman2, ne tachinam. Dar sunt momente in care nu pot sa imi dau seama daca ma place mai mult ca buni prieteni...NU stiu cum sa procedez. sa-ispun ceva..sa fiu pasiva?

6 răspunsuri:
| SookiexD a răspuns:

Incearca sa stai mai mult cu el, nu numai in clasa, mergi cu el prin curtea scolii, plimbati-va, vorbiti. dar important e sa te porti tu dragut cu el si sa il gadili, eu stiu, sa il iei in brate etc. Zambeste si tu, si totul va fi bine :* cat despre celelalte fete, daca nu iti place cand e cu ele, baga-te si tu in seama, sau stai pe langa el, nu neaparat sa ii zici ceva big grin! Craciu Fericit ^^

| CosminC86 a răspuns:

Exact in aceeasi situatie eram si eu in clasa a VIII-a, dar am fost un prost si n-am tinut legatura cu ea... Sfatul meu este sa-i spui ce simti pentru el imediat. Acum fata si-a gasit pe altcineva iar acum nu mai indraznesc sa fac "glume" cu ea... adica nu mai e cum era odata.

| Bittersweett a răspuns:

Scuzati`mi micile greseli. m`am grabit cand am scris intrebarea. daca aveti neclaritati intrebati`ma

| Razorsharp a răspuns:

Daca vorbeste cu toate fetele in felul acesta e clar ca acesta este modul lui de a vorbi. Daca vorbeste doar cu tine ar trebui sa ii dai de banuit ca il placi, daca ii spui direct ai grija sa nu te i-a in ras.

| Icecream15 a răspuns:

Si de ce ma rog nu ii spui ca il placi? daca va fi un refuz e ok ..adica nu poti pierde cine stie ce ..este doar un tip happy

| AmberAlison a răspuns:

Fa-te mai vizibila si incearca sa-l insulti si tu si fii s tu mai fitoasa in sensul bun al cuvantului ai grija nu exagera!
BAFTA