| Pisicuta2 a întrebat:

Toti din clasa mea imi spun ca ma place, dar el abia daca imi adreseaza un cuvant. L-am vazut uitandu-se la mine pe furis, dar atunci cand il observ lasa capul in jos. Cand ma vede zambind sau razand, zambeste si el, iar atunci cand ma vede vorbind cu un alt baiat devine gelos, dar el nu imi spune nimic. Prietenii lui imi spun ca ma place, cain schimb el nu imi spune nimic care sa imi dea de inteles ca e adevarat.
Chiar ma place? Si daca da, de ce nu imi spune?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul lui fata de tine este tipic indragostitului timid care nu indrazneste sa-si exprime sentimentele in mod direct. Faptul ca te studiaza pe furis denota interesul lui manifestat fata de persoana ta iar accesele lui de gelozie inseamna ca doreste sa-i apartii doar lui. In cazul in care iti place si tie de el ai putea incerca sa faci tu primul pas printrun mesaj transmis lui prin telefon sau facebook in care sa-i propui o intalnire urmata de o plimbare in doi.Este mai mult decat evident interesul lui pentru tine insa timiditatea il retine sa-ti marturiseasca.Fii tu mai tupeista si problema este rezolvata.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, este cea mai mare șansă să te placă. Se poartă cu tine așa tocmai pentru că îi este rușine să vorbească cu tine. Ar trebui să vorbiți o dată între 4 ochi, să fiți singuri, despre acest aspect, sau de ce nu, dacă vă este mai ușor și pe o rețea de socializare.

| AdycuThebest a răspuns:

Pai poate e rusinos baiatul...si nu prea are curajul sa iti spuns...