| VisezCuOchiiDeschisi a întrebat:

Baieti,credeti ca un barbat adevarat este cel care are grija mereu de aspectul sau (un metrosexual) sau cel care,sa spunem,nici n-a auzit de sapun? Voi, fetelor, ce preferati?

33 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Prefer sa fiu considerat omul cavernelor decat sa-mi pensez sprancenele si sa ma duc nu mai stiu ce impachetari cu brusturi.
Ingrijit da, cuplu gen "folosim aceeasi marca de machiaj, dar marci diferite de absorbante" niciodata.
Sa nu exageram, nu imi plac extremele expuse de tine, ori papusa masculina, ori jegos? Sa taiam la mijloc si gata, cel mai bine.
Un barbat adevarat este ingrijit si are grija de el, nu a da in feminisme, dar nici nu fuge de sapun.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru Klepto):

De acord cu tine,insa daca ne gandim,nu exista intotdeauna o cale de mijloc. Spre exemplu,daca ai fi femeie,ai alege un barbat care este certat cu sapunul de luni bune,dar care are bani,sau un barbat care se spala zilnic si da o importanta mai mare igienei(sa spunem ca nu se penseaza,dar isi aranjaza foarte des parul) si despre care mentionez ca nu face parte din varful societatii? Cred ca raspunsul tau, pretat atitudinii masculine va fi unul, iarasi "de mijloc", insa, punandu-te in locul unei femei ce-ai alege cu adevarat?

| h3r a răspuns (pentru Klepto):

Bine punctat.

| Klepto a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Ma duc sa ma uit in oglinda si revin. Am vazut dovada cu ochii mei, exista calea de mijloc sau asa mi se pare mie. Nu pute de la mine, dar nu ma pensez si nici nu-mi arajez parul(doar daca consideri ca prins in coada ii aranjat), nu am bani si nici nu fac parte din varful societatii, daca nu ma indrept spre metrosexualitate sau ceva apropiat, asta inseamna ca ma indrept sa calea de jegos?
Este o vorba din comert "fiecare lucru are prostul lui", ergo fiecare barbat are femeia lui, crezi ca nu exista femei care se uita la barbati jegosi cu bani? Eu cred ca sunt prea multe.
Daca as fi femeie, normal ca n-as alege un Cernobal biped, dar nici pe cineva care se machiaza mai mult decat mine si care imi fura rezervarea la manichiura si pedichiura.

| ReViNeMaScAtii a răspuns (pentru Klepto):

Corect!winking
cand o sa vad o femeie ca se barbiereste atunci o sa ma duc si eu la un salon de cosmetica sa ma pensezlaughing

| Oana92 a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Ca femeie iti spun ca nu as suporta langa mine un barbat care pute, indiferent de situatia lui sociala si economica. Plus ca nu stiu cati barbati din varful societatii isi permit sa nu se spele...

Din punctul meu de vedere si simpla intrebare e deplasata. Niciun om normal nu ar accepta sa imparta patul cu un puturos...

Si ca sa iti raspund si la un alt comentariu, e la fel de deplasat sa consideri ca barbatii care nu stau in fata oglinzii 25 din 24 sunt puturosi si certati cu igina. E una sa nu fi metrosexual si cu totul alta sa nu ai grija la igiena.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru Klepto):

Da,eram sigura ca nu poti fi obiectiv cand vine vorba de a te pune in locul unei femei, insa apreciez ca esti in echilibru. Stim cu totii ca extremele de care eu am pomenit sunt destul de rare, cei mai multi baieti fiind reprezentati de tiparul unui om normal, genul barbatului redat de tine. E clar ca esti subiectiv cand auzi de metrosexuali si cei nespalati. Intrebarea mea nu e deplasata.M-am limitat la aceste doua extremitatii care starnesc diferite opinii. Insa vin si te intreb.Te consideri un barbat adevarat?!

| Klepto a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Cred ca ar fi fost o problema daca m-as fi pus in locul unei femei si mi-ar fi iesit perfect, eu reprezentand genul opus de cele mai multe ori. Nu vorbesc din punctul de vedere al unui barbat, vorbesc din punct de vedere logic, normal ca multe fate nu ar alege un nespalat cu bani, aici intervine subiectivismul, eu ca femeie nu as putea fi cu cineva care este mai obsedat de infatisare decat mine.
Subiectiv sau obiectiv mi se par cam la fel cand vine vorba de doua categorii definite prin anumite lucruri; metrosexuali - pensati, bine imbracati, cremuiti, barbieriti, spilcuiti peste masura, epilati, pensati, care merg la asorteu sau in ton cu moda etc.(corecteaza-ma daca gresesc, nu sunt unul, ergo nu ii cunosc 100%), nespalati - mai este ceva de exemplificat? eu cred ca nu.
Eu vad titlul de barbat adevarat un pic cam diferit decat tine, si opiniile sunt impartite la infinit.
Nu, nu ma consider un barbat adevarat, la 25 de ani ma mandresc a fi un baiat neadevarat gen Pinocchio, mai am multe de invatat si experimentat.
100% anormal, ciudat si bolnav de curios, cam asa ma consider, poate astea sunt calitatile unui barbat adevarat si eu nu stiu.
Sunt curios cum vezi tu prin prisma ta o femeie adevarata, ce calitati are si daca te consideri tu una.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru Klepto):

Eu doar te-am intrebat daca te consideri un barbat adevarat. Asta nu inseamna ca trebuie sa iei o atitudine atat de verticala.Insa, lasand la o parte subiectul principal, si abordandu-ma pe sine, cred ca asta e ceva deplasat.O femeie adevarat nu iese dintr-un singur tipar.Aici sunt fel si fel de situatii.O femeie adevarata poate fi reprezentata si de o femeie care nu se ingrijeste de propria imagine, dar care are un caracter puternic si invers.O femeie adevarata este o femeie care nu se fereste de munca. Cred ca subiectul asta necesita o filosofie mai indelungata.Eu,una ma consider o femeie adevarata pentru ca nu depind de niciun barbat, pentru ca nu ma injosesc, pentru ca tin la imaginea mea.

| ComatoseWine a răspuns:

Metro sunt barbati adevarati.Metro sunt mai tari,mai frumosi,mai apreciati, mai draguti, mai bine imbracati, mai informati, mai inteligenti... Vrei sa continui?

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru ComatoseWine):

Da, as vrea sa comentezi putin si cealalta "minoritate", barbatul tipic, cel hetero care nu da importanta igienei si pentru care a atinge o perie reprezinta ceva total feminin.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru ComatoseWine):

*si gay(in cea mai mare parte).
Hai s-o lasam asa.Se stie si ce fete adevarate sunt atrase de indivizii de genul.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru MaliciousDeath):

Ai o opinie, dar iti lipsesc argumentele. Arunci cu niste cuvinte nepotrivite.Nu ai o parere clara. Incearca sa gasesti si niste argumente.Si cand spun asta nu inseamna sa te limitezi la subiectul asta, ci in general.Esti foarte revoltat/a, si, sincer consider ca te-ai implicat personal mult prea mult. Daca esti fata...te consideri o femeie adevarata doar pentru ca ai o parere, ce-i drept, nevalorificata?! Gresit!

| MaliciousDeath a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Pai nu vad sa fi intrebat cineva si de argumente.
Am o parere destul de clara si in stransa legatura cu realitatea(cunoscuta de mine). Daca ai citi iar, ai vedea ca n-am facut o generalizare.
Plus ca eu am dat un reply, si nu era pentru tine asa ca treci peste.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru MaliciousDeath):

Stiu si eu, de cand eram acasa la mamicuta si aveam 8 ani, ca o parere ti-o faci daca ai niste argumente, nu arunci cu cuvinte nepotrivite, cum am mai spus. "Se stie si ce fete adevarate sunt atrase de indivizii de genul" ai ocolit subiectul principal si ai sarat calul in privinta unei opinii nesustinute de argumente clare si formulate civizat.Te consideri una dintre cele careia ii plab barbatii metrosexuali? Sau... poate esti baiat si ai o pasiune.In ambele cazuri, ramai un copil frustrat.Nu vreau sa te jignesc, dar din limbajul asta care tinde spre mahala, asta reiese.Cat despre "reply-ul" tau, este pe pagina intrebarii mele, in cazul in care o dam in aburii copilariei. As putea sa sustin un jos de cuvinte cu tine, dar l-as sustine aiure pentru ca nu am cu cine.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Foarte bine, ai dreptate.Am un limbaj de mahala si chiar ador metrosexualii, da' nu vreau sa afle nimeni despre fantezia mea.Acum ma lasi?

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru MaliciousDeath):

Profiti ca ti se acorda atentie.Pacat ca nu observi ca atentia asta e in mod negativ. Daca ai asemenea fantezii este grav, dar nu vei gasi leac.Te las sa-ti inveti poeziile pentru maine.

| ComatoseWine a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Si metro pot fi hetero big grin. Daca nu dai importanta igienei si modului cum arati esti egal cu 0, nu conteaza ce esti-fata,baiat,gay, straight, chiar nu conteaza, daca tu nu te respecti pe tine insuti, cum ai vrea sa te respect eu.Imaginea este foarte importanta, spune mai multe despre tine decat orice altceva.big grin.Sa arati bine nu e o chestie feminina, e o chestie de perspectiva asupra propriei persoane.

| ComatoseWine a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Daca un baiat isi, de exemplu, cu o crema de fata, asta nu inseamna ca e gaybig grin.Intradevar,sunt multi metro care sunt si gay.Si da, fetele sunt atrase de metrosexuali."Se stie si ce fete adevarate" sunt atrase de barbatii "masculini" si imputiti-tot asa ca ele, niste nespalate care dau cu tone de prostii ca sa arate "bine", dar au par la subrat si alte prostii.Cred ca e foarte placut pentru ele sa isi bage p*** in ele unul care nu a mai dat cu apa pe acolo cu saptamanile, cu niste boxeri la fel de des schimbati.Chiar e minunat sa o iei in gura si sa o sugi pana o spelibig grin

| MaliciousDeath a răspuns (pentru ComatoseWine):

laughing Nici chiar asa.
E ok sa se ocupe de igiena, sa se epileze, sa-si dea cu o crema pe fata...dar cand se ajunge la pensat sprancenele si la folosirea fondului de ten, pe mine deja ma depaseste.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru ComatoseWine):

Te rog sa nu folosesti un limaj licentios.Iti inteleg verticalitatea pe care o ai in prezentarea propriei opinii, dar nu recurge la vocabularul asta.Regret ca am citit si ultima parte.Pe bune, de unde imaginatia asta? M-ai socat in mod negativ. Cat despre opinia in sine, se intersecteaza cu parerea mea, dar nu si cu limbajul.

| ComatoseWine a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Daca foloseste fond de ten e deja...straight face

| ComatoseWine a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Scuze,dar se intelege mai bine cand o spui asa.Are efectul dorit.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru ComatoseWine):

Aici sa stii ca ai dreptate.Ai efectul dorit doar daca recurgem la niste jocuri de cuvinte, ce-i drept, care nu sunt pe placul tuturor, dar care conving.Multumesc pentru raspuns!

| Rebe97 a răspuns:

Sa fim seriosi cine ar vrea sa aiba un prieten jegos? Igiena igiena si iar igiena laughing

| RAY a răspuns:

Un barbat adevarat ce naiba e aia nu toti suntem reali se vede ca visezi cu ochii deschisi, voua fetelor nu va lasa de miros atata timp cat are baiatul banii

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru RAY):

Hahaha,nu credeam ca cineva considera ca eu sunt pusa in fata unei asemenea situatii, unei asemenea alegeri, insa mi-ai schitat un zambet.Intrebarea nu era personala.Am vrut sa vad parerile voastre, ce-i drept, amuzante, obiective, personale, dar de cele mai multe ori duse la extreme.

| Oana92 a răspuns:

Ala care nu a auzit de sapun a un caz tragic de ...om necivilizat, numai barbat nu e. Imagineaza-ti cum ar fi sa se culce langa tine un barbat care nu a facut dus dupa ce a fost la fotbal de exemplu(bleahhh!).

Eu cred ca barbatul normal(pentru ca a fi barbat adevarat nu se reduce doar la felul in care ai grija de tine) e ala care are grija de el, se aranjeaza, e pedant si curat, dar nu exagereaza cu narcisimul. Daca merge mai des ca mine la pensat, epilat, manichiura si eu mai stiu ce e un caz pierdut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu confunda un "barbat adevarat" cu igiena. Indiferent de educatia sa, este de preferat sa fie spalat si ingrijit. Daca pute si este jegos, nici fetele de pe centura nu-l vor vrea.

| VisezCuOchiiDeschisi explică (pentru anonim_4396):

Dar daca nu sta prea bine cu igiena, insa are un aspect atletic si mai multe conturi in banci? Nu prea cred ca asociatele centurii l-ar refuza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Poate doar alea mai negre. O fata normala, chiar daca ar gindi asa, dupa prima zi ar fugi ca impuscata. Pentru ca astia care nu dau importanta igienei, mai au si alte mentalitati "barbatesti" in care femeia nu valoreaza mai mult decit un gunoi. Va trebui sa fie mereu servitoarea si cirpa lor sexuala.

| crash15 a răspuns:

Cred ca oricine ar trebui sa fie curat. Dar nu ma atrage un baiat care se ingrijeste prea mult de aspectul fizic si de igiena, Prefer un baiat ingrijit, dar caruia nu ii e frica sa se murdareasca.

| AngelWhite99 a răspuns:

Nimc nu e mai dezgustator decat unul care nu se spala, bineinteles ca trebuie sa se ingrijeasca, altfel e un nespalat.