| 97Alex97 a întrebat:

Cum si unde se ingrijeste un metrosexual? Unde si ce face un barbat pentru a fi numit metrosexual?

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Metrosexualul e deja out of style, am vazut ca mai nou li se spun ubersexuali.
Gandeste-te la cum se ingrijeste o femeie si aplica la un barbat - manichiura, pedichiura la salon, nu se tunde la frizer ci la hairstylist, full waxed, are prin casa aparat de indreptat parul si mai stiu eu ce tampenii.
De fapt, uite, astia explica mai bine
http://www.askmen.ro/femei/ce-este-metrosexualul-7237

| 97Alex97 explică (pentru greyhound):

Da... asta stiam laughing. Intrebam ce, cum si unde... spre exemplu am citit undeva ca-si fac tratamente faciale la cosmetica happy. Vroiam sa aflu daca se machiaza cumva sau cum isi curata tenul. sti tu, chestii de genul happy

| lol5755 a răspuns (pentru 97Alex97):

Eu stiu ca metrosexualii merg la cosmetica o data pe saptamana pentru pensat si o data pe luna la tratament facial. plus ca sunt mereu epilati peste tot. ei au grija si de felul cum se imbraca si de tot aspectul fizic ( muschi, patratele, freza etc. )

| 97Alex97 explică (pentru lol5755):

Ok. insa chestiile astea le stiam si eu, altceva. folosesc cumva creme, si daca da, ce fel? Isi ascund cearcanele, imperfectiunile cu fond de ten, etc, etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metrosexualii se ingrijesc precum femeile. Se penseaza, se duc la hairstylist, isi intind parul cu placa etc.
Nu se machiaza (mai sunt si exceptii).
Majoritatea se duc la salon.