| Lidia09 a întrebat:

Băieții iubesc fetele doar pentru corpul lor?

Răspuns Câştigător
| NeacsuAncuta07 a răspuns:

Fiecare trebuie sa aiba experientele lui, cu cat treci prin mai multe relatii, experimentezi, cunosti si iti dai seama ce vrei de la partener.
Asa se dobandeste maturitatea prin experinte.
Si baietii imaturi dar si barbatii imaturi vor vrea sa consume cat mai mult, pana cand la moment dat vor gasi ceva ce este pe sufletul lor, vor gasi poate o femeie care nu le trezeste doar dorinta sexuala, ci se simt alaturi de ea mai increzatori, vor sa demonstreze acelei fete sau femei ca ei pot face lucruri marete.
Noi toti in prima faza suntem atrasi de fizic, apoi de preferat este sa mai poti gasi in omul de langa tine si altceva pentru care sa il apreciezi si sa iti doresti sa ramai.
In cazul de fata, daca femeia are de oferit doar corpul ei, atunci asta o sa isi doreasca barbatii de la ea, dar daca este o femeie care poate sa ofere conversati de calitate, empatie, caldura, intelegre atunci aceste calitati vor trece in fata celor fizice.
Depinde de ce cauta fiecare si ce are fiecare de oferit.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Golanii si obsedatii da, doar pentru corpul lor.
Baietii inteligenti, doar pentru mintea lor.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Unii da, altii nu.Secretul e sa-l cauti pe cel care nu e atat de superficial incat sa saliveze numai dupa corpul tau, avand 0 interes fata de personalitatea ta si alte lucruri care conteaza cu adevarat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde. Initial cam asta te atrage, intr-un fel sau altul. Pina la urma sintem doar niste animale care ne dam pe net, zburam mai repede ca viteza sunetului, iesim in spatiu (sau nu si pamintul e plat, dupa cum zic unii), dar tot animale raminem.

| SilentRain a răspuns:

Dap, exista și mici excepții dar genul ăla de bărbați sunt foarte rari

| LoveSleep a răspuns (pentru SilentRain):

Cine te-a ranit? In afara de mine.

| SilentRain a răspuns (pentru LoveSleep):

Bunică mea, când am refuzat să mă.duc la magazin să-i cumpăr bere

| LoveSleep a răspuns (pentru SilentRain):

Bucura-te ca nu te-a pus sa ii cumperi prezervative.

| StoicAnalysis a răspuns:

Prima data oricine se uita la aspectul fizic. Pentru ca asta vezi prima data. Dupa ce schimbi cateva vorbe cu persoana respectiva, perceptia ti se schimba pentru ca afli si alte calitati sau defecte. De exemplu un om poate arata foarte atragator la infatisare, dar daca caracterul lui/ei este foarte dezamagitor, atractivitatea va scadea dramatic.

| Lupică27 a răspuns:

Pai fizicul e cel care te atrage si iti sare in ochi dar nu e factorul decisiv poate doar pentru pustani.

| andrey69 a răspuns:

Depinde de fiecare:
Daca un baiat/barbat se seteaza doar pe sex,da, posibil ca, corpul sa incite asta.
La o persoana nu este de ajuns doar sa ai un corp frumos si asta e tot
Este ca si cum dai tu peste un "vai capul lui " si vine cu pretextul, dar stii, o am de 25 cm, crezi ca asta ar fi tot ce ar putea sa te faca fericita?

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Aia nu este iubire.
Este atracție sexuală.
În urma unei relații care a avut la bază doar sexul, rămân doar sentimentele de părere de rău și stimă de sine scăzută.
Și o să te ridici, din acea stare foarte foarte greu. Sau niciodată.
O pui într-un colt al minții și refuzi să te mai gândești. Dar nu poți.