| bobocel2o1o a întrebat:

Banii sau Dragostea?
Avere sau Singuratate?

Răspuns Câştigător
| ioana_8925 a răspuns:

Hmm grea intrebare... cine nu isi doreste sa iubeasca si sa fie iubit? cine nu isi doreste bani?- avere ori singuratate? nu prea inteleg intrebarea- normal ca vreau avere nu singuratate si atunci as impaca si banii si dragostea - daca ar fi sa aleg intre bani si iubire as alege iubirea! banii ii faci pe parcurs si oricum niciodata nu o sa avem destui bani pe cat ne dorim! din ce ai mai multi bani cu atat cheltui mai multi! banul e ochiul dracului!

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Dragoste si averelaughing

| poliku a răspuns:

Doar dragostea!

| ionika17 a răspuns:

Dragostea

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Daca nai avere esti oricum singur, daca nai dragoste nai nimic. Dragoste, distractie, fericire si banii vin si ei odata si odata.

| Elena_9049 a răspuns:

Hmm dragoste nu insemna singuritate.

| bobocel2o1o explică:

Daca iubesti o fiinta esti iubit si de catre Dumnezeu si atunci EL poate sa iti ofere atat iubire cat si bani.Banii schimba oamenii, cei care nu iubesc si vreau doar bani o sa isi dea seama mai tarziu ca nu banii fac totul.Ce faceti cand ajungeti la50-60-70 de ani? O sa fiti singuri fara prieteni care sa tina la voi,care incearca numai sa profite si serile si weekendurile vor fi triste pentru ca nu ai pe cineva langa tine cu care sa schimbi o vorba careia sa ii zici ca o iubesti. Dumnezeu iubeste fiinta nu averea, iubeste sufletul insa daca sufletul omului e numai dupa bani cu banii va ramane dar nu cu ei va merge in pamant ci cu sufletul pustiu si singur.
Iubiti sufletul omului si Dumnezeu o sa va ajute sa aveti si cu ce sa puteti sa o intretineti!
Dragostea e totul dar multora le este frica de acest sentiment, pentru ca oferind dragoste le este teama sa nu piarda dar nu se stie niciodata unde le este ascunsa marea lor dragoste.