| personaljesus a întrebat:

Banii sau dragostea?big grin

Răspuns Câştigător
| bubu16 a răspuns:

Daca dragoste nu e nimic nu e!happy

8 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Eu mereu am fost de parere ca banii se fac atunci cand vrei tu.sa fim seriosi si sa luam totul logic.totul porneste de la noi, de la vointa si forta noastra. daca vrei sa ai bani incepi sa lucrezi si ii faci.este simplu.problema cu "nu am bani" este una temporara. daca nu ai bani si vrei sa ai atunci faci ceva sa ii ai.este simplu.
dragostea este mult mai importanta, zic eu. un om drag, o data pierdut nu se mai face inapoi.si plus de asta totul este mai usor in doi, chiar si facutul banilor.
nu spun ca banii nu sunt importanti, nu ma intelege gresit. daca nu ai bani nu ai nimic si mori de foame, iar dragostea nu tine de foame sau medicamente. spun doar ca facutul si avutul banilor stau in mainile noastre, dar nu intalnesti in fiecare minut un om pe care sa il iubesti.
poate de asta mi se pare o tampenie sa pierzi persoana iubita din cauza fatului ca nu ai bani, sau sa te certi cu el din cauza asta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca este dragoste, intelegere si potrivire de caracter, banii vin de la sine.

| Zoet a răspuns:

Hey, buna!

Parerea mea este ca dragostea, insa in ziua de azi, daca nu ai bani, nu prea ai nimic, este exclus.
Deci...ambelehappy

Abh
| Abh a răspuns:

Dragostea, cand partenerul iti impartaseste iubirea, increderea in tine este absoluta si asta iti da aripi sa suporti toate greutatile vietii. Cu alte cuvinte, vezi partea plina a paharului.

| Mihαelα a răspuns:

Desigur că dragostea, dar ţinînd cont de faptul că dragostea nu ţine de foame nu ştiu ce să zic big grin ambele

| Lalala a răspuns:

Dragostea...eu din cauza ca am tinut la cineva mukt si el nu la mine am stat fara sa mananc deci daca ai dragoste iti trebuie putina mancare[bani]si suuuuper tare ca iti place marilyn manson...si mie imi place personal jesus

| Astaeparereamea a răspuns:

Nu strica daca le ai pe amindoua

| AdelaPopescu a răspuns:

Marlyn Manson laughing