| anonim_4396 a întrebat:

Barbatii sunt foarte perversi, hmm oare este din cauza fimelor porno, adica sincer de ce sunt asa obsedati, probabil ca vad multe secvente in care fetele leo sug la alti barbati.Si mie mi se face scarba numai cand aud, si sunt baiat nu fata.Depinde dar oricum suntem oameni nu animale chiar daca facem parte din mamfire.Chiar daca avem acesti hormonii sexuali, asta nu inseamna ca trebuie sa facem sex cu orice fata pe care o intalnim.Ce pareri aveti?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baietii daca se culca cu multe fete se simt impliniti in timp ce fetele sant curve cand au multi gagici sau accepta sex pe bani

| RAY a răspuns:

Tu ma incluzi si pe mine in categoria aia? ma cunosti asa bine ce sa spun, cand doua persoane se iubesc sincer si cu adevarat ce e rau in a se satisface resiproc? sexul oral doar preludiu dragostei nu vad de ce ar fi o perversitate,oamenii care fac sex des duc o viata sanatoasa si sunt mai fericiti si deschisi la minte,faza cu hormoni ce legatura are adn cu sexul oral? filmele porno sunt expresia fanteziilor noastre,fi fara griji si fara ele au existat de astea in cursul istoriei,nu au inventat astia nimic nou,ei doar fac ce stim noi de mult,sexul e o nevoie umana, iubirea e o nevoie emotionala, cand esti bonav grav degeaba iei medicamente ele isi fac bine dar daca nu ai pe nimeni langa tine e si mai grav, suntem finte emotionale sa nu uitam asta, asa e si cu sexul il faci te-ai satisfacut fizic da emotional nu, mintea tot tanjeste dupa iubire de ce nu se stie inca

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai baiete tu ai habar ce este genetica si ce este ADN-ul? dar hormonii? M-ai dat gata cu aceasta fraza demna de a intra intr-un Guiness Book, dar al celor mai mari prostii debitate vreodata : ""care secreta niste hormonii de raspandire in genetica, asta face creierul nostru incearca sa raspnadeasca ADN-ul nostru in cat mai multe locuri, dar avem ratiune cortexul" este mai mult decat imbecila ca gandire si exprimare. Am citit si alte intrebari care m-au distrat dar asta le intrece pe toate.Te rog eu din suflet, inceteaza sa mai postezi asemenea "Capodopere" deoarece te vei face si mai mult de ras.

| DarthRevan a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta e, uneori e bine sa te faci de ras, inveti esti om, si mai gresec si eu avand in vedere ca e ora 3 fix.

| DarthRevan a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta se intampla cand ne indragostim. Dragostea este acel amestec de emotii puternice si hormoni.atunci cand ne indragostim organismul nostru este bombardat de anumiti hormoni, precum feniletilamina (hormon ce produce o usoara stare de visare si este produsa de catre creier in momentul in care doi oameni sunt indragostiti); este o emotie declansata de anumite criterii din subconstientul nostru.

| DarthRevan a răspuns (pentru DarthRevan):

Iubirea este acel sentiment neconditionat de factori externi. Ea presupune sa iubesti o persoana pentru ceea ce este cu adevarat si nu pentru a iti indeplini anumite nevoi sau pentru a iti satisface criteriiledin subconstient. Iubirea adevarata inseamna sa pui nevoile celuilalt inaintea nevoilor tale, sa te poti sacrifica pentru persoana iubita si acest lucru sa te faca fericit fara a urmari sa primesti ceva in schimb.

| neutrino a răspuns:

Este curios ca la 16 ani ai aceeasi parere despre struguri ca si vulpea si nimeni nu spune ca trebuie sa faci sex cu oricine si oricand.

| SkyPilot a răspuns:

"Perversitatea" ta pare a fi cat se poate de normala avand in vedere ca undeva intre 80 si 90% din cupluri o practica.
Cand o sa iti placa o fata suficient de mult ai sa vezi ca ai face orice ca ea sa se simta bine. Si acelasi lucru este valabil si invers.

| DarthRevan a răspuns (pentru SkyPilot):

Mi-au placut fete doar fizic, dar nu le iubeam, efetiv doar vizual pentru 2 minute. Dragostea cu iubirea sunt doua subiecte total diferite

| SkyPilot a răspuns (pentru DarthRevan):

Mi-ar trebui un DEX ca sa te inteleg. Numeste una din ele sex ca sa imi fie si mie clar despre ce vorbesti.

| grab a răspuns:

Perversitatea e normala dar nu ca prima si unica etapa intr-o relatie sexuala.
si, da, porneturile deformeaza grav perceptia frustratilor asupra realitatii.
oricum si in filmele porno de calitate cam el incepe cu limbile, parerea mea, eu la alea ma uit.

| DarthRevan a răspuns:

Se pare ca ti-am ranit orgoliul, nu imi cer scuze, la egoul tau nu ma mir ca te certi si cu famila ta.

| Maya2014 a răspuns:

Evident ca trebuie sa se gaseasca cineva care sa comenteze aiurea cand n-are ce face.Lasati voi explicatiile cu ADN-ul si alte tampenii. Faptul ca barbatii vor sex oral si anal si tot felul de perversitati (nu toti sunt la fel) e din cauza ADN-ului? Nu! E din cauza spalarii de creier cu ajutorul filmelor porno.Si,specificam faptul ca nici femeile nu sunt usa de Biserica, au si ele destule fantezii indraznete. Atunci cand iubesti, nu cred ca ai fi in stare sa-i cer iubiteil/iubitului sa faceti sex in grup.Haideti sa nu mai fim ipocriti si sa nu mai sariti ca fiarele cand pune cineva o intrebare care din perspectiva voastra e banala sau prosteasca.
Dragul meu, indiferent de cati ani ai avea, intrebarea ta este destul de interesanta.Da, perversitatea se trage de la industria porno.Crede-ma,pe vremea bunicilor nu se stia ce-i sexul oral sau anal, ei doar faceau copii.Mai nou lumea da vina pe ADN, al naibii scuza laughing. Oricum, fiecare face cum simte, cum vrea.Cand e vorba de iubire tii cont de dorintele persoanei de langa tine, dar si de dorintele tale. Nu e o lege ca toti sunt perversi sau toti sunt prosti. Tine de "ADN" la unii laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Maya2014):

Draga maya 1993 iti aduc la cunostinta si o fac pentru cultura ta generala ca perversitatea a existat din vremuri imemoriale, De ce a fost distrusa Sodoma si Gomora? De unde deriva denumirea de sodomism? ti-ai pus vreodata intrebarea? Asa-i ca habar nu ai de societatea romana si de perversitatea dusa la paroxism in vremea imparatilor Caligula si Nero? Asa-i ca habar nu ai de de desfraul curtezanelor din palatele regale, de perversitatile practicate de regele soare Ludovic al XIV -lea? si exemplele ar putea continua pana in zilele noastre, te rog sa citesti romanul Ion de Liviu Rebreanu. Am o curiozitate, ai avut ocazia sa gusti din pacatele lumesti sau si tu esti o virgina care isi da cu parerea.

| Hakuouki a răspuns (pentru Maya2014):

Stati cuminti, eu nu vizionez filme porno, dar am o imaginatie mai bogata decat jumate din TPU (deoarece cealalta jumatate sunt clonele primei jumatati). Stii tu ceva cu spalarea pe creier, DAR NU STII BINE. Viata merge inainte, evolueaza, iar noi trebuie sa ne adaptam si sa ne invatam cu noul, daca intre timp a aparul sexul oral, curiozitatea si placerea ne impinge spre el. (De ce va luati telefoane noi? Masini noi? Tigari?) Sa nu-mi spui ca bunicul tau iesea seara la un cui. Hai mai las-o, daca tot vrei sa faci pe isteata, vezi sa nu fi vazuta ipocrita si "neisteata" asa cum mi-ai lasat mie impresia.
PS: Daca un baiat vrea sa o faca pe lustra cu o fata, ESTE STRICT PROBLEMA SA, nimic nu va da dreptul sa-i judecati.
Singura problema cu perversitatea este aparitia ei la varste de 12 ani.
Stai jos copila.

| Maya2014 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tu n-ai inteles esenta.Nu am nimic impotriva relatiilor sexuale si nici a fanteziilor, ci perversitate se poate numi atunci cand aplici dorintele tale intr-un mod nu tocmai placut penrtru partener. Pai, normal ca mai nou copiii se fac cu copacul.Nu sunt virgina draga, sunt mama.

| Maya2014 a răspuns (pentru Hakuouki):

Mai,una e sa ai imaginatie bogata si una e sa duci perversitatea la extreme.Adica,din perspectiva mea, trebuie sa tii cont si de dorintele partenerilor. Si cel mai trist lucru, aici nu se vorbeste de adulti, ci de copiii care se uita la asa ceva.Sunt si unii care sunt obsedati de filme porno si pun in practica ce vor.Si te rog, mai usor cu jignirile.Nu-mi amintesc sa fi spus ceva urat la adresa ta.In fine, sa ai o zi frumoasa.

| Hakuouki a răspuns (pentru Maya2014):

Nu cred ca te-am jignit, probabil nu ti-ai fi dat seama daca as fi facut-o, am spus doar ce cred.
Ideea cu perversitatea dusa la extrem nu mi se pare ceva iesit din comun, daca amandoi isi doresc ceva, adica nu cred ca poti sa judeci pe cineva, sot si sotie de 10 ani, ca fac ceva nou, "extrem de pervers" fiecare isi decide soarta. De parca i-ar oprii cu ceva pe copii sa se uite ca ne deranjeaza pe noi, sa faca, daca generatia noua este una de curve, problema este ca se expun in fata societatii, iar cei neatinsi de acest vant al transformarii in curve, devin si ei, in cele din urma.

| Maya2014 a răspuns (pentru Hakuouki):

Bineinteles ca cuplurile nu intra in discutie.Tot nu ajungem la un numitor comun.Nu am nimic cu fanteziile, am mintea deschisa.Am si un copil si crede-ma ca nu l-am facut cu copacii. Numai ca, asa cum ziceai si tu, generatia asta se duce rau de rapa.Aici nu mai vorbim de relatii serioase ci doar aventuri.