| Iuliaaa_5786 a întrebat:

Bun. A aflat ca il plac dar prietenul lui cel mai bun ma place... Mi-a spus ca se comporta ciudat cu mine doarece nu a mai avut o prietena in afara de mine (tind sa spun ca am mai fost cu el dar nu ne vazusem). Prin comportamentul ciudat ma refer la faptul ca imi vorbeste intr-una despre alte fete si atunci cand ii spun "te iubesc:X" el imi spune "nici eu:X" si ma simt naspa. please, help me!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu numai ca a aflat ca il placi ba din contra ca il mai si iubesti.Si asta l-a cam pus pe fuga.Stii,baietii nu prea se dau in vant dupa declaratiile de iubire.Prefera ca atunci cand o spun desi destul de rar sa fie pe bune.Asa ca degeaba incerci sa il constragi cu iubireawinking

| snowflake a răspuns:

"nici eu " as lua-o mai mult ca pe o glumawinking

nu am inteles cum ai mai fost cu el, desi. nu v-ati (mai) vazut.
poate ca el este mai reticent pentru faptul ca prietenul te place, si nu vrea sa puna capat relatiei de prietenie. clarifica inca de la inceput ca esti interesata numai si numai de el, si ca prietenul nu te atrage deloc happy

| Kheeda a răspuns:

Chiar il iubesti de ii spui "te iubesc"? Si in ce fel iti vorbeste despre alte fete? Nu prea inteleg mare lucru din ce ai spus tu aici. "Nici eu love struck" poate fi spus in gluma, doar sa te supere.sau poate fi spus in gluma, dar adevarat.nevrand sa te faca sa suferi. Nu ai dc sa te simti naspa, vorbeste cu el deschis si intreaba`l ce are de gand si daca chiar vrea o relatie cu tine, fii mai indrazneata.