| Stancuanna a întrebat:

A ejaculat putin in mine dupa a scos-o afara, am sanse sa raman insarcinata?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a ramane gravida ai nevoie doar de 1 singura picatura de sperma, care contine cateva milioane de spermatozoizi microscopici, dar unica condiție ca sa ramai gravida, este ca tu sa fii in perioada fertila.
Asadar, erai in perioada fertila, sau nu?

| Stancuanna explică (pentru Violleta2022):

A fost a 2-a zi după mentruatie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stancuanna):

A doua zi dupa menstruatie nu puteai fii in perioada fertila, asadar, nu ai sanse sa ramai gravida.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ai șanse să rămâi puțin însărcinată. Acesta este rolul sexului pe lumea asta, puțin câte puțin.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Putin? :/ Si cat ar insemna mult?

Depinde si in ce perioada (fertila sau nu) erai. Dar sanse sunt.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida.

| Sofer a răspuns:

100% ca ai rămas. Acum depinde dacă erai sau nu în perioada fertila.

| Crackman a răspuns:

Cam da

| Teo29 a răspuns:

Exista sanse, recomandat pe viitor sa folositi mereu prezervativul

| NarcisIfrim a răspuns:

Depinde de perioada, dar eu zic sa nu mai faca asta nici putin

| wexceptional a răspuns:

Stai parcata ca n-ai sanse de puradel asa usor dar fereste-te mai mult data viitoare giugiulelea placuta rapunzel

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com

| Ancandf875 a răspuns:

Sunt sanse foarte mari, indiferent de perioada fertila in care te aflii sexul fara prezervativ mai ales cu ejaculare are consecinte.
Multa sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ancandf875):

Daca nu e in perioada fertila, e imposibil

| Ancandf875 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este, riscul de sarcina exista oricand daca nu te protejezi.

| Stancuanna explică (pentru Ancandf875):

A 2-a zi după mentruatie.

| Ancandf875 a răspuns (pentru Stancuanna):

Atunci sansele sunt destul de mici dar nu inexistente

| Stancuanna explică:

A fost a 2-a zi după mentruatie.