| Deea16Deutsa a întrebat:

A si eu o rugaminte la voi dati`mi va rog un sfat. Sunt cu un baiat de 2luni dar suntem prieteni foarte buni de mult timp, eu pe el nu il iubesc. Persoana pe care o iubesc e fostul si nu il voi putea iubi vreodata pe actualul. Am renuntat la fostul pentru ca era cam rece nu prea imi facea pe plac si nu am putut suporta chestia si i-am zis ca renunt la el dar a luat totul ca pe o gluma pana m`a vazut cu actualul si de atunci insista sa ne impacam ca el a fost rece deoarece a suferit mult si nu mai vrea sa sufere. As renunta la actualul pentru el dar problema cea mare este ca actualul ar suferi foarte mult pentru ca tine mult la mine. Si nu stiu daca fostul se va schimba. Ma gandeam sa renunt de tot la fostul si sa stau cu actualul ca mi-ar fi mila sa il vad suferind si totusi e opusul fostului imi face totul pe plac si e tandru si ar face orice pentru mine. Ce spuneti sa fac. Astept cat mai multe sfaturi. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| nolose a răspuns:

Prin aceeasi situatie trec si euhee heesfatul meu e sa lasi timpul sa treaca.pe parcurs ai sa ajungi sa tii la actualul, si ai sa reusesti sa il uiti pe fostul. poate fostul se incapataneaza sa va impacati tocmai pentru a te desparti d actualul.sa nu o faca din ambitie. daca uh spui ca actualul e ceea ce doresti, cred ca merita sa ii mai acorzi timp.nu te poti indragosti de el asa repede, mai ales daca ink nu l-ai uitat p fostul...deci lasa timpul sa treacawinkingsucces

| Deea16Deutsa explică (pentru nolose):

Mersi voi tine cont de sfatul tau

6 răspunsuri:
| Antraxxxu a răspuns:

Nu trebuie sa stai cu actualul din MILA! Spune-i adevarul ca vreti sa ramaneti doar prieteni ca tu il iubesti pe fostul, si acordai timp fostului, daca te iubeste se va schimbawinking, gandeste`te ca asa suferi si tu si fostul`. dar daca tu te impaci cu el n`o sa sufere actualul, pentru ca el vrea ca tu sa fi fericita, atunci explica-i ca vei fi fericita cu fostul nu cu el. poate va intelege. Dar nu sta cu el din mila, nimeni nu merita sa treaca prin umilinta asta... Succes in orice decizie vei lua:*

| Deea16Deutsa explică (pentru Antraxxxu):

Da ma gandeam si eu la asta. Dar chiar nu as vrea sa pierd prietenia lui. Si mai este o problema ei sunt fosti colegi de servici. Si au ramas prieteni de atunci. Nu sunt ei foarte buni prieteni dar totusi nu as vrea sa se ajunga la vreo cearta

| kjbh13 a răspuns:

Adevarul spune, nu lasa timpul sa va imbatrineasca cu ura pe inima, aflind din alta parte

| Deea16Deutsa explică (pentru kjbh13):

Nu imi este usor sa ii spun adevaru deoarece ne-am certat odata si i-am zis ca vreau sa punem punct si a suferit foarte mult.sad

| Deea16Deutsa explică:

Va multumesc la toti pentru sfaturi